Modern Yazlık Ev Mutfak Modelleri

Çağdaş mutfak modelleri, hazır mutfaklardan ve sizin kendinizin planlayabileceği özel mutfaklardan oluşur. Keyif ve tamamen konfor için düzenlenen yazlık konutların mutfaklarını hazır almak yerine ayrıntılarına kendiniz karar vererek hazırlayabilirsiniz. Çağdaş yazlık konut mutfak modelleri hemen hemen her yerde bulabileceğiniz çdenkli ayrıntılardan bir araya kazanç. Gerçeğinde bu mutfak modelleri yalnızca mutfak malzemelerinden değil bir yazlık konut dekorasyonunu bitiren tüm aksesuar ve ayrıntılardan da bir araya kazanç.

Yazlık mutfakların esas özellikleri

Yazlık mutfak modelleri öbür konutlardaki mutfak dekorasyonuna göre daha aydınlık ve rahattır. Beyazın tüm gücüyle egemen olduğu dekorasyonda parlak ve ışıltılı mobilyalara pek yer verilmez. Fazla aydınlık tavandan gelen ışıklandırmalar yerine tabiatın kendi ışığını kullanan doğru yerleştirilmiş pencereler ile ince perdeler kullanılır. Sıcak havanın tesirini en aza indirgemek için genelde duvarları taştan yapılır. Şayet dubleks bir yazlık konutunuz varsa ve kendi mülkünüz ise mutfak kısmını rahatlıkta taş döşeyebilir, duvarlarda soğuk fayansların sağladığı serinliği sezebilirsiniz. Konuğu bol olan yazlık konutlarda mutfak dekorasyonu hem konukların kendilerini, hem de çocuklarını düşünerek yapılmalıdır. Geçiş yolları üzerinde ocak, fırın gibi sıcak olma olasılığı olan mutfak eşyaları bulunmamalı, kesici aletler çocukların rahatlıkla erişebileceği bir yer olmamalıdır. Konutta yaralanma ve sakatlanmaların büyük bir kısmı ne yazık ki yazlık konutlarda alana gelmektedir. Bunun en büyük sebebi de yazlık konutların dikkatli bir biçimde dekore edilmiyor olmasıdır.

Yazlık mutfak mobilyaları

Yaz için planlanan konutlarda iri bahçeler, verendalar ya da balkonlar olur. Bu alanlarda da özellikle konutun mutfak tarafına yakın olur ya da mutfakla bitişik olur. Cümbüşlü akşam yemekleri hazırlamak için mutfağa yakın planlanan balkonları, bahçeleri konforlu yazlık mobilyalar ile döşeyebilirsiniz. Fonksiyonel ve az yer kaplayan mutfak mobilyalarını küçük alanlarda özellikle seçim etmelisiniz. Bu mobilyalar nelerdir derseniz, dayanabilir mutfak masaları ve sandalyeleri ilk sırada gelir. Mini buzdoplarını büyük soğutu kaplar ile desteklebilirsiniz. Derin dondurucunuz veya daha büyük buzdolabınız varsa bunları bodrumda veya kullanılmayan bir alanda kullanıp küçük buzdolabını mutfağa yerleştirerek daha kullanışlı geniş alanlar elde edebilirsiniz. Yazlık konut ve döşemesi hakkınd daha fazla bilgi almak isterseniz en pratik yazlık konut dekorasyonu fikirleri yazımıza göz atabilirsiniz. Ayrıca çağdaş yazlık konut mutfak modelleri ve dekorasyon örnekleri için de sizin için hazırladığımız galerimize bakmayı önemsememe etmeyin.

Bir cevap yazın