Modern Yazlık Ev Mobilyaları

Anadolunun çdenkli yerlerinde oturan ailelerin bir kışlık bir yazlık konutu olması çok daha önceki zamanlara sabreden bir adetti. Değişen ekonomi ve alışkanlıklar bu yazlık konut kavramını değiştirmeye başlamış olsa da yeniden de hala yazlık konutları olanların rakamı azımsanmayacak etraftadır. Bizim bu yazımızda bahsedeceğimiz çağdaş yazlık konut mobilyaları gerçeğinde ayrıca bir yazlık konutu olan orayı döşemek isteyen ya da daha önceki dekorasyonundan bunalıp yine dekore etmek isteyenler için fikir oluşturma amaçlı hazırlandı. Yazlık konutu olmayan ya da yazlık evini satıp her yaz başka bir yerde kalmaya başlayan özgür ruhlar da bu fikirleri kendi daimi konutlarında değerlendirebilirler. Ayrıca bir konutunuz olmasa da yaz için, mevsim değişirken konut dekorasyonunda yapacağınız küçük farklılıklar ile kendinizi apayrı bir yerdeymiş gibi sezebilirsiniz.

En beğenilen, bodrum konut dekorasyonu

Bodrum konut dekorasyonu veya alaçatı konut dekorasyonu en beğenilen yazlık konut konseptlerini oluşturur. Bunların yanında küçük yunan köylerindeki konut dekorasyonları da ülkemizdeki yazlık konutların dekorasyonlarını derinden etkilemiştir. Bu adlarını verdiğimiz konut dekorasyonları gerçeğinde bütün olarak bir dekor stili olmaktan ziyade renk, geçim ve stildir. Mesela dışı tamamen beyaza boyanmış konutlar bodrum konutları olarak adlandırılır. Bu konutların bahçesinde pembe mor ergüvanları da varsa tamam demektir. Dünyanın en güzel ve konforlu konutlarından biridir bu yazlık bodrum konutları. Genelde iki en fazla üç kattan oluşan konut dekorasyonunda beyazlık, sadelik, açık ve rahatlık ön tasarıdadır. Yazlık konut mobilyaları olarak da esas gereksinimi karşılayan mobilyalar kullanılır. Yazlık bir konutun olmazsa olmazı nedir, tabiki buzdolabı. Bunun dışında çamaşır cihazı ve küçük konut eşyalarına gereksiniminiz olur ancak bunlar yalnızca yaza özel olan mobilyalar değildir.

Yazlık konutlardaki en önemli eşyalardan biri, perdeler

Yazlık konutların pencerelerinde genelde panjurlar bulunur. Bu panjurlar hem konut sahibi uzaktayken konutu hırsızlardan gözetir hem de yaz aylarında sıcak güneş ışınlarının odalara girmesine mani olur. Kullanacağınız perdelerinizi de bu panjurlar ile kullanımı uygun olan modellerden tanımlamanız gerekir. En pratik yazlık konut dekorasyonu fikirleri size değişik fikir ve yaklaşımlar hakkında bilgi verebilir.

Bir cevap yazın