Modern Yatak Odası Dekorasyon Örnekleri

Evin en önemli kısımlarından biri olan yatak odalarının dekorasyonu değişik bir çok odasının dekorasyonundan daha önemlidir. Güne merhaba dediğiniz bu civarın enerjisi, sizin şahane bir güne uyanmanızı ya da enerjisi düşük bir güne uyanmanızı sağlar. Zamanın en çağdaş yatak odası dekorasyon örneklerini araştırdığımızda karşımıza yeşil, açık mavi, su yeşili ve beyaz tonlarında dinlendirici renklerle hazırlanmış tasarımlar çıkıyor. Sadece yatak ve dolap ya da perdeleri ile değil, pufu yatak başlıkları, şifonyerinden komodininine kadar geçim içinde huzur dolu tasarımlar karşımıza çıkıyor.

Karanlık odalar, uyanılamayan sabahlar

Gün doğduktan sonra yattığınız odaya hiç ışık girmemesi hiç sıhhatli olmaz. Ne demişler, güneş girmeyen konuta hekim girer. Aynen bu cümle çok doğrudur. Saat kaçta uyanıyor olursanız olun, hiç ışık almayan yatak odalarında uyanmak çok güçtür. Yatak odası perdelerinin güneş ışığının odaya girmesini yasaklamayacak ancak gece de yatarken cadde ışıklarını içeri almayacak renk ve kalınlıklarda olması gerekir. Reelinde pencerecen gelen ışıklar için en iyi çözüm yatağın yerini doğru ayarlamaktır. Yatağınıza uyuduğunuzda pencereyi direk görebileceğiniz, karşınızda olacak biçimde konumlandırmak yerine pencereyi arkanıza ya da yanınıza alacak biçimde mesken yapabilirsiniz.

Sanat dolu yatak odaları

Özel yatak odası ekipleri içerisinde bol bol tablolar bulunan, şıkır şıkır perde tasarımları ile beraber set olarak sunulmaktadır. Yatağın baş ucunda ya da karşısında konumlanan aydınlık ve rahat manzara tabloları, çağdaş zamanların zahmetli yaşamını geride vazgeçmenizi sağlar. Işe giderken her ne kadar binalar arasında trafikle boğuşacak olsanız da, yatarken en son gördüğünüz uyandığınızda ise ilk gördüğünüz şeyin huzur veren yemyeşil bir manzara tablosu olması bir nebze de olsa mutluluk verir. Sürrealist tabloların da yatak odalarında geniş yer aldığı çağdaş yatak odası tasarımlarında ise, tabloları odanın en iyi ışık alan yerine yerleştirebilirsiniz.

Dar alanlar için minimalist dekorasyonlar

Dar alanlar için dekorasyon fikirleri de  tıpkı değişik odalar gibi minimalist eşyalar ve her alanın en yararlı biçimde kullanılmasına sabrediyor. Iki gömme dolap arasına yerleştirilen bebek yatağı ya da şık ve çağdaş bir koltuk, bu daracık alanın en yararlı biçimde kullanılmasını sağlıyor. Yatak ile birleşik küçük komodinlerin doğru ışıklandırma ile kullanıldığı yatak odalarında kendinizi iri bir odada gibi sezebilirsiniz. Dilerseniz bu mevzuda daha fazla dekorasyon fikrine küçük yatak odası dekorasyon fikirleri yazımızdan erişebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir