Modern Sehpa Modelleri

Sehpa mobilyalar içerisinde konutun olmazsa olmazlarındandır. Muhtelif boy ve enlerde olan sehpalar, salonların orta yerinde yer alabileceği gibi koltukların kenarlarına konulacak şekilde, yan sehpa da olabilir. Gerek günlük yaşamda gerekse özel günlerde sanki kurtarıcı rolüne bürünen çağdaş sehpa çeşitleri 2020 senesinin de trendleri arasında yer alıyor.

Çağdaş sehpa

Sehpalar, oldukça daha önceki zamanlardan beri konutlarımızda var olan, metal ya da tahtalardan yapılmış olan mobilyalardır. Ufak boyları kahve, çay içme zamanlarında kullanılabileceği gibi büyük boy olanları da yemek zamanlarında ya da gün oturmalarında kullanılan sehpaların işlevleri zamanla değişmiştir. Günümüzde bu sehpalar metal teçhizatlara sahiptir. Orta sehpa formlarının üzerinde muhtelif mecmualar ve kitaplar, mumlar, şamdanlar bulunur.  Çağdaş sehpa olarak kategorilendirilen sehpalar genel olarak dekor kastıyla konutlarda bulunuyor. Genelde hasır rengi ya da beyaz renkli olan bu sehpalar, oturma alanlarına değişik ambiyanslar katar. 

Kullanışlı Sehpalar 

Kullanışlı sehpalar olarak da nitelenen çağdaş sehpa çeşitleri etrafa değişik ambiyanslar katabilecekleri gibi daha çok depolama alanı olarak kullanılabilen sehpalardır. Muhtelif biçimlerde açılıp kapanan, alt kısmında raflar bulunan bu sehpalar uzun senelerdir konutlarımızdaki en kullanışlı mobilyalardan biri olma yolunda. Bu kullanışlı sehpalar arasında özellikle dikkat toplayan modeller orta sehpanın kenarları çıkarak zigon sehpa olan modellerdir.  Üst kısmı sehpa alt kısmı raf olan mobilyalar da oldukça seçim edilen mobilyalardandır. Bu sehpaların üst kısımları gıda meşrubat koymak için kullanılabilirken alt kısımları da gazete ya da mecmualık olarak kullanılabilmektedir. Oldukça kullanışlı olan öteki sehpa modelleri de kuşkusuz ki üzerinde puf olan sehpalardır. Bu puflar sert olması nedeniyle tabakları ve kadehleri taşıyabilecek olan sehpalardır. Üzerine bir eşya konulmadığı zaman da ayak uzatmak için kullanılabilirler.Puflu sehpalar özellikle rahatına düşkün olan şahısların seçim ettikleri modellerdir. 

Sehpa Modelleri 

Büyüyen mobilya ve tasarım sektörüyle beraber günümüzde pek çok mobilyanın pek çok çeşidi üretilmiş vaziyettedir. Sehpalar, konutlarda çok kullanılan eşyalardan oldukları için de tüm mobilya markaları oldukça fazla sehpa çeşidi üretmişlerdir. Bu sehpalar en dayanıklı ağaç cinslerinin ihtiyarlamış gövdelerinden yapılmaktadır. Ayrıca dayanıklı olan metaller ve çeliklerden de sehpalar yapılmaktadır. 

Modern Sehpa Modelleri

Modern Sehpa Modelleri

Modern Sehpa Modelleri

Modern Sehpa Modelleri

Modern Sehpa Modelleri

Modern Sehpa Modelleri

Modern Sehpa Modelleri

Modern Sehpa Modelleri

Modern Sehpa Modelleri

Modern Sehpa Modelleri
  Oturma Odası İçin Sehpa Modelleri

Bir cevap yazın