Modern Salon Tül Perde Modelleri

Salonun ve oturma odalarının havasını değiştiren en önemli unsur perdelerdir. Oldukça şık bir salon ekibini doğru perdeler ile kombinlemezseniz odanızın stili çağdaş olmak ve banal olmak arasında sıkışır kalır. Son trendlere göre çağdaş salon tül perde modelleri çok değişik stillerden oluşmaktadır. Yani siz banal bir hava yaratmak istiyorsanız banal stilde, çağdaş ve spor bir stil yaratmak istiyorsanız buna uygun modeller bulmak gayet basittir.

Yeni jenerasyon salon tül perde modelleri

İri salonların iri kalın kadife perdeleri bir dönem tesiri kaybetti. Son zamanların dekorasyon mecmualarına baktığımızda bu modanın yine gündeme geldiğini görüyoruz. Ancak yeni jenerasyon çağdaş konutlarda bu banal perde modelleri pek fazla seçim edilmiyor. Kalın ve iğne oyası işlemesini hatırlayan tül perdeler yerine düz, olabildiğince sade kırık beyaz tül perdeler seçim ediliyor.

Banal kavrayıştan asla ödün vermeyenlere

İri varaklı koltukları, yüksek salon vazolarını ve göz akdikeni avizeleri stor tül perde ile kombinlemek ihtimalsiz. Bu seneki çağdaş perde tasarımları arasında dikkat çeken banal stildeki tü perdeler dantel işlemelerin ağırlığını taşıyor. Tavandan yere kadar uzanan tül perdeler genelde banal korniş yerine çağdaş zaman kornişleri ile tavana yakalatılıyor. Dilerseniz tek parça kullanabileceğiniz gibi iki parça olarak da satılıyor.

Genç konutlara  spor tül perdeler

Spor çekyat ya da koltuklar ile döşenmiş bir salonda spor tül perdeler kullanmak gerekir. Son bir kaç yıldır hemen hemen her yerde karşımıza çıkan stor tül perdeler bütün bu noktada devreye giriyor. Çdenkli renk ve desenlerde bulabileceğiniz bu stor tül perdeleri kalın ve ağır fon perdeler ile kullanabilirsiniz. Fon perde ile tül perdenin renkleri ile dokusunun geçimli olmasına dikkat edin.

Yeni trend, perdesiz tüller

Stor perdeleri uygun fon perdeler ile kombinleyebilirsiniz demiştik. Stor perdeleri, isterseniz hiç fon perde olmadan tek başına da kullanabilirsiniz. 2017 perde modası, fon perdesiz yalnızca tül ve kalın tüller kullanılarak yapılan dekorasyonlara da geniş yer veriyor. Yani artık yalnızca perdeler değil aynı zamanda kalın tüller de perde olarak kullanım alanı buluyor.

Bir cevap yazın