Modern Oturma Odası Duvar Renk Fikirleri

Çağdaş dünyanın kaçış noktaları konutlar, daha önceki zamanlarda olduğundan çok daha önemli bir hale geldi. Bir kaç eşya alınıp, perde takılıp halı konulduğunda bitirilmiş olan apartman daireleri şimdi herkesin kendi bütçesine göre özene bezene hazırladığı özel hayat alanları haline geldi. Bütün akşam oturduğu yerden kalkmadan televizyon izleyenlerin dahi konforlu olmak istediği konutlarını dekore etme işi de iç mimarlara kaldı. Iç mimardan destek alanların dışında bir de kendi evini kendi dekore etmek isteyenler var. Biz bu yazımızda değişik değişik stilde oturma odası duvar renk fikirleri vereceğiz. Siz içinden istediğinizi alıp kullanabilirsiniz.

Huzur, durgunluk ve dinginlik isteyenlere natürel renklere sığınmalı

Sığınmak diyoruz, çünkü gündelik yaşamımız o kadar yorucu, iş yaşamımız o kadar hırpalayıcı ki! Insanlarla uğraşmak ayrı problem, cihazlarla uğraşmak ayrı bir problem. Tüm günün koşuşturmacasından kaçıp evine gelenlerin sığınmak istediği sıcacık bir yuva yaratalım! Sıcak ve huzur dolu bir yuva yaratmanın yolu ise natürel ve sıcak renklerden geçer. Mavi, kahverengi, yeşil hatta bazen beyaz ve bej rengi de. Bu renklerin canlı ve sıcak tonlarını ayrı ayrı ya da bir arada kullanarak güzel bir oda yaratabilirsiniz. Işıklandırmalar ile günün değişik saatlerinde değişik görünümlere sahip olacak bu duvarlar, size kendinize yuvanızı sezdirebilir.

Cümbüş bitmesin, party party diyenlere güçlü renkler!

Pembenin en canlı tonlarını, morun en güçlü tonlarını ya da yeşilin fıstık olanını siz parti severlere hediye ediyoruz. Tüm gün neler yaşadım ama yorulmadım, benim yaşam enerjiklerim asla durmaz diyenlerden misiniz? Desenler desenler ve renkler renkler diyenlerden misiniz? O halde size renkli tabloların altında çingene pembesi, fıstık yeşili, menekşe moru, civciv sarısı renklerini veriyoruz. Bu renkleri dilediğiniz biçimde kullanarak içinizdeki dinamizmi konutunuzda da tutabilirsiniz.

Olağandan asla vazgeçmem diyenler, klişe renkler size geliyor bej rengi, krem tonları

Fil dişi rengi olarak ortaya çıkan sonra binbir adlı tonu piyasaya sürülen ancak tüm tonları neredeyse birbirinin benzersi olan krem, bej, kum beji, açık krem rengi, fil dişi renkleri banal hoşlananlar için geliyor. Ahşap rengi ve tonları ile basitçe geçim sağlayacak bu duvar renkleri sizi hiç yormayacak. Oturma odası duvar renkleri de eş mevzuda size fikir sağlayabilir.

Bir cevap yazın