Modern kış Bahçesi Dekorasyon Örnekleri  

Çağdaş konut mimarisinde ayrı bir yere sahip kış bahçesi, çok daha önceki zamanlardan beri mimari çizimlerin önemli bir parçasıdır. En daha önceki avrupa saraylarına baktığımızde her birinin kendine has özellikleri olan kış bahçeleri olduğunu görüyoruz. Özellikle soğuk ülkelerin mimarisinde çok daha özel bir yeri olan kış bahçelerinin uygun planlanması ile yazın da gayet rahatlıkla kullanılması mümkündür. Kış bahçelerinin yanındaki sera ve botanik bahçeleri de bu stilin önemli bir bitiricisi olur. Kış gelmeden çağdaş kış bahçesi dekorasyon örnekleri mevzusunda çalışmalarınızı yapıp erkenden hazırlıklara başlayabilirsiniz.

Değişik bir yaklaşım olarak balkonda kış bahçesi modelleri

Kapalı balkon veya kapalı teras ile kış bahçesi tamamen birbirinden değişikti. Ancak son zamanlarda yapılan konutların ayrı bir bahçeye yer vermeyen tasarımları tasarımcıları balkondan kış bahçesi planlamaya zorladı. Böylece tüm balkonlar kapalı balkon olarak kış bahçesi haline getirilebilir oldu. Büyük ya da küçük tüm balkonlar  kendi stiline göre kış bahçesi dekorasyonuna sahip olabiliyor. Küçük balkonlarda açılıp kapanabilir masalar, üst üste yerleştirilebilir sandalyeler ve duvarlara asılı çiçeklikler kullanılıyor. Alandan tasarruf etmek için tüm dekorastif malzemeler yere değil duvarlara, kenarlara konuluyor. Ayrıca balkon demirlerini de saksı asmak, asma masalar koymak için kullanabilirsiniz. Bu mekanlaı açılır kapanır sistemler ile kapatabilirseniz yaz geldiğinde de yaz bahçesi olarak kullanabilirsiniz.

Kış bahçesinin vazgeçilmezi, süs havuzları

Bir zamanlar tüm bahçelerin baş tacı olan süs havuzları zaman içerisinde daha önceki önemini yitirmişti. Ardından yine trend olmaya başlayan bu havuzları özellikle kış bahçelerinde bir çok değişik tasarım ile görmeye başladık. Atık malzemelerin kullanılarak yapıldığı tasarım havuzlar ise geri dönüşüm açısından herkesin gönlünü kazandı. Birbiri üzerine yerleştirilmiş çdenkli büyüklükteki kolilerden yavaş yavaş akan sular bulunduklara civara değişik bir serinlik ve güzellik kattı. Kış bahçelerinde taşlar ve saksılar arasına yerleştirilen süs havuzları çağdaş zamanların önemli bahçe aksesuarlarından biri olmaya devam ediyor.

Değişik kış bahçesi fikirleri

Kapalı balkon ve teras dışında büyük bahçenizin bir kısmını kış bahçesine dönüştürmek isterseniz daha değişik fikirlere gereksiniminiz olacak. Işıklandırmanın yanında bahçenin içerisindeki nebatları kışın soğuklarında diri yakalayabilmek için kış güneşinin tesirinden maksimum faydalanan bir tasarım yapmanız gerekir. Kış bahçeleri mevzusunda değişik bilgiler almak için kapalı balkon kış bahçesi dekorasyonu yazımıza göz atabilirsiniz.  

Bir cevap yazın