Modern Bebek Odası Halı Modelleri

Bebek odası dekorasyonlarında mesken tasarısını kafanızda oluşturduktan sonra mobilya ayrıntılarına geçebilirsiniz. Bebeğin ya da bebeklerin cinsiyetine göre mobilyaların renklerini ve stillerini seçebilirsiniz. Şayet siz de sürprizleri beğenen, bebeğin cinsiyetinin öğrenme mevzusunu son dakikaya vazgeçenlerdenseniz oda dekorasyonunu tamamen nötr renkler ile yapabilirsiniz. Biz bu yazımızda sizlere çağdaş bebek odası halı modelleri ve bu halıların özellikleri hakkında ayrıntılı bilgiler hazırladık. Halı, konut dekorasyonunun olmazsa olmaz parçalarından bir tanesidir. Bebek odası içinse yalnızca dekorastif olması ile değil sıhhatli ve natürel olması ile de oldukça önemlidir. Bebek odası halıları seçiminde renklerin geçiminden ziyade halının toz yakalayıp yakalamadığı, ne kadar tüylü olduğu, bebeklere alerji yapıp yapmayacağına dikkat etmek gerekir. Bazı halılar ne kadar güzel görünse oda ile fit olsa da yapısı bakımından küçük bebeklerin odasında kullanılamayabilir. Tüylü halılar daha basit toz toplar, aynı zamanda havada gezen onlarca toz oluşturur. Bu uçuşan tozlar bebeklerin öksürmesine neden olur. Bazı halılar ufak bebeklerde astım başlangıcına dahi neden olabilir.

Bebek halısı antibakteriyel özellikler

Antibakteriyel bebek halıları, sabunlar ya da deterjanlar gibi değildir. Kendilerine has bazı özellikleri vardır. Halı, sürekli üzerine basıldığı yeri geldiğinde kundura ile, altı lekeli terlik ile pislendiği için kendiliğindene bakteri oluşturur. Bu bakteriler üreyerek zamanla riskli bir hale kazançlar. Yetişkinler için çok büyük risk yaratmayan bu gidişat bebekler ve küçük çocuklar için ciddi meseleler oluşturabilir. Bebeklerin emeklemeye başladığı zamanlarda halılar üzerinde çok fazla zaman geçirmesi, halılara elleri ile değmesi, sonrasında ellerini ağzına götürmesi halılardaki bakterilerin çocuklara erişmesini sağlar. Bu yüzden antibakteriyel bebek halıları seçmek çok önemlidir. Zehirsiz boya ile hazırlanmış natürel halı olmalarının yanında içlerinde bakteri yaradılışını da yasaklamaları gerekir.

Halılar ve bebeklerin alerji mevzusu

Bir çok insan doğuştan bazı şeylere aletjik olarak doğar. Alerji her ne kadar çok ciddiye alınmasa da reelinde ciddi bir tepkinde rastgele biririnin kalbinin durmasına dahi neden olabilir. Bebekler odalarındaki halıların antialerjik özelliklerinin kesinlikle olması gerekir. Antibakteriyel ve antialerjik özelliklerdeki halılar hakkında ayrıntılı bilgi için antibakteriyel bebek halısı modelleri yazımıza göz atabilirsiniz. Ayrıca en çağdaş bebek odasu halıları örneklerini de galerimizde görebilirsiniz.

Bir cevap yazın