Modern Banyo Duvar Kağıdı Tasarımları

Banyo dekorasyonlarında fayans ve diğer döşeme malzemeleri yerine duvar kağıdı seçim etme dönemine dönülmesinin nedeni, duvar kağıtlarında desen seçeneğinin oldukça fazla olması. Çağdaş banyo duvar kağıdı tasarımlarına baktığımızda çok değişik stillere sahip onlarca duvar kağıdı çeşidi bulabiliyoruz. Fayans tasarımlarındaki hudutlu desen algısı duvar kağıtlarını etkilemiyor. Sınırsız hayal dünyasını çok zaferli bir biçimde tasarımlara yansıtan tasarımcılar bizlere, banyoların da en az konutun diğer kısımları kadar yaşamımızda olduğunu andırdırıyor. Herkese hitap eden şık ve estetik bir banyo dekorasyonu için renkler arasında, dokular arasında geçimi tutmak önemli. Sıcak ve pastel renklerle bezenmiş yeniden sıcak desenlerle süslenmiş banyo duvar kağıtları, bize banyodaki geçimi tutma mevzusunda dayanakçı oluyor. Duvar kağıtlarının civara kattığı hava ve sıcaklığı, hiç bir fayans ya da kalebodur koleksiyonunda bulmak mümkün değildir.artık seramik sanayi de son derece büyüdü. Birbirinden renkli, birbirinden şık ve estetik fayans bulmak mümkün. Ancak ne olursa olsun duvar kağıdının sıcaklığını bu seramik ürünlerin vermesi olanaksız.

Sıcak bir civar için banyo duvar kağıtlarının tesirinden yararlanın

Çağdaş banyo dekorasyonlarında kullanılan duvar kağıtlarının sıcaklık tesiri yalnızca hava ya da tasarım olarak değil, aynı zamanda fiziksel sıcaklık olarak da yansır. Fayans ve eşi ürünlerin etraftaki fiziksel sıcaklığı çtakım civara soğuk bir hava verdiğini öğreniyoruz. Çok sıcak ülkelerde, şehirlerde yazlık konutlarda salonların duvarları bile fayanslar ile kaplanabilir. Bunun nedeni de civarın soğutulması ve soğuk yakalanmasıdır. Natürel olarak bu fayanslar banyoların soğuk olmasına neden olur. Isı izolasyonu özelliği olan banyo duvar kağıtları ise aksine banyoların ısı kaybetmesini maniler, tıpkı bir ısı izolasyonu malzemesi gibi duvardan soğuk gelmesini maniler. Banyo için su geçirmeyen duvar kağıtları olduğu gibi dilerseniz diğer kısımlarına su geçirebilen duvar kağıdı uygulaması da yapabilirsiniz.

Banyo fayans üzerine duvar kağıdı uygulama yapılabilir mi?

Banyo dekorasyonu hakkında sıklıkla gelen suallerden bir öbürü de banyo fayans üzerine duvar kağıdı uygulama sualleri. Fayansların özelliklerine bağlı olarak değişebilse de fayansların üzerine duvar kağıdı uygulamak doğru bir harekât değildir. Zaman içerisinde çok süratli yıpranma ve kalkma problemi yaşanabilir. Banyo tasarımları ve duvar kağıtları hakkında daha ayrıntılı bilgi için suya dayanıklı duvar kağıdı modelleri yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir