Modern Bahçe Dekorasyonu Örnekleri

Şehir içerisinde olsun şehir dışında olsun, çağdaş insanın yaşamında bahçe kavramının yeri daha öncekisine göre daha fazladır. Daha Öncekinden bundan bir kaç on sene önce, insanlar dışarıda parklarda bahçelerde daha fazla zaman geçirebiliyordu. Bunun yanında işlerine gidip kazançken parklardan bahçelerden geçiyordu. Çağdaş zamanlar her yerin inşaat olduğu, neredeyse bir tane ağaç bir tane çiçek kalmayan şehir merkezlerini ortaya çıkardı. Gidişat böyle olunca da konutların bahçelerine çok büyük önem atfedilmeye başlandı. Bizler sizler için çağdaş bahçe dekorasyonu örnekleri hazırladık. Bu dekorasyon örnekleri bahçenizin ebadı ne olursa olsun bir biçimde evrilip kullanılabilecek stilde dekorasyon fikirleridir. Şık ama gösterişsiz dekorasyonların yanında banal çizgileri kullanarak tarihi bir doku yaratabileceğiniz, ufak süs havuzları olan bahçe modelleri de yapabilirsiniz. Siz yalnızca nasıl bir bahçeniz olsun istiyorsunuz ona bakın, onun dışında karar vermek için galerimizdeki örneklere bakmanız yeterli.

Çağdaş bahçe nedir, nasıl yapılır?

Evet ilk sual bu, çağdaş bahçenin özellikleri nelerdir? Çağdaş bahçeler olanaksızlıklar içerisinde ihtimal yaratmaya çalışan mimarların oluşturduğu, taban toprak kaplı değilse dahi bir biçimde çimlendirebileceğiniz, bahçe mobilyaları ile düzenleyip kullanışlı hale getirebileceğiniz bahçe tasarımlarıdır. Binaların arasında kalmış ufak bir alanı dahi oldukça kullanışlı bahçe haline getirebilmenize destekçi olan çağdaş dekorasyon fikirleri, banal bahçe algısının dışında da bahçeler yaratmanıza destekçi oluyor. Saksıları, iri vazoları, taşları ve parça mermerleri kullanarak çdenkli bahçe aksesuarları yapabiliyor bunu kendi bahçelerinizde kullanabiliyorsunuz. Ayrıca çağdaş bahçe modellerinin değişik bir önemli özelliği, bu bahçelerde suni çiçilaveler ile özel ışıklandırma ayrı bir yere sahiptir. Genel havayı oluşturmak, bahçeye bohem bir hava katmak ya da bahçe aydınlatmasına derinlik katmak için kullanabileceğiniz bu ögeler sizin dekorasyon fikirlerini çok daha güçlendirecektir.

Çağdaş bahçe dekorasyonlarında taban ve duvarlar

Bahçeniz olabilir, balkonunuzu bahçe haline getirmek istiyor olabilirsiniz, tabanı beton çirkin bir bahçeyi güzelleştirmek istiyor olabilirsiniz. Bahçe tabanı toprak olmadıktan sonra natürele en yakın taban stili ahşaptır. Konutlarımızda kullandığımız laminat parke gibi değil de şerit halinde satılan gerçek ahşap veya ahşap görünümlü bahçe taban malzemelerini kullanabilirsiniz.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir