Modern Asma Tavan Modelleri

Asma tavan modelleri konutumuzun salon, oturma odası, antre, mutfak ve banyo gibi değişik alanlarında seçim edilen en şık dekorasyon ayrıntılarından bir tanesidir. Çağdaş asma tavan modelleri ile en basmakalıp ve kolay bir oda dekorasyonu dahi oldukça değişik bir hale getirilebilir. Daha Öncekinden yalnızca alçıpan ile yapılabilen bu surattan da oldukça kısıtlı ihtimallere ve modele sahip olan asma tavanlar günümüzde çok muhtelif malzeme ve donanım ile yapılabilmekte.

Modern Asma Tavan Modelleri
Asma tavanlarda kullanılan donanım ve malzemelerin çeşitlenmesi ile beraber hem model rakamını artırttı, hem de maliyetleri daha ekonomik bir hale gelmiştir. Şimdilerde konut dekorasyonunda farklılık yapmak isteyen herkes için değişik bir asma tavan modeli bulmak daha basit hale gelmiştir. Artık o kadar çok hoş ve çağdaş asma tavan modelleri bulunmakta ki, tercih yapmakta zorlanacaksınız. 

Modern Asma Tavan Modelleri

Hangi odaya hangi stilde bir asma tavan modeli seçmek gerekir?

Modern Asma Tavan Modelleri
Yatak odalarında ağırlıklı olarak ahşap ve alçı asma tavan modelleri kullanılır. Öteki malzemeler çok seçim edilmez. Ahşap, en natürel ve en sıhhatli materyaldir. Yaydığı pozitif enerji ile de yatak odası asma tavan modeli  olarak çoğunlukla beğenilir. Galerimizde sizler için incelediğimiz misallerimiz arasında muhtelif ahşap asma tavan modellerini görebilrsinz. Bu asma tavan modellerinin odadaki eşyalar ile nasıl geçimli hale getirildiklerini de inceleyebilrisiniz. Oturma odası ve salon için yeniden alçı kullanılır. Ancak çelik ve öteki asma tavan malzemeleri de bu alan için yeniden kullanılabilir. Minimal sarih renk tonlarındaki bir salon dekorasyonunu yeniden beyaz gibi sarih renk tonlarındaki alçı tavan tasarımları bitirebilir. Bu stil bir salon için isterseniz ışıklandırma sistemi ile donatılmış asma tavan modellerini de seçim edebilirsiniz.

Modern Asma Tavan Modelleri
Basmakalıp asma tavan modelleri kaplama tavanlardan çok tavan üzerine yapılan yeni bir taban daha doğrusu tabakadan oluşur. Bu tabakalar üzerine istediğiniz stilde ışıklandırma sistemi döşenebilir. Tavandan aydınlatma oturma odası veya salonlarda çok öneri ettiğimiz bir aydınlatma stili olmasa da isterseniz mutfak ve banyolarda bu stil bir aydınlatma kullanabilirsiniz.

Modern Asma Tavan Modelleri
En hoş asma tavan modelleri misallerini araştırmak için altta bulunan galerimize bakabilirsiniz.

Bir cevap yazın