Minimalist Salon Takımları

Minimalist tasarımlar bize konutumuzu şimdiye kadar gördüğümüz halinden çok daha farklı, çok daha göz akdikeni bir biçimde görme ihtimali sunuyor. Hem mobilya stilleri, hem dekorasyon stili ve mobilya meskenleri ile hem de görselliği ile konutlarımızı apayrı bir hale getiriyor. Minimal tasarımların en çok yakıştığı yerlerden biri olan salonlard a minimalist salon ekipleri sayesinde apayrı bir hale geçiyor. Açık mutfakların salonlarla birleştiği, kolsuz koltukların baş köşeye geçtiği, soft renklerin birbirini bitirdiği yenileyici salonlarda huzur ve sevinç dolu akşamları geçirmek bize kalıyor. Ortalığı kasıp kavuran, herkesin evini yenilemesini sağlayan bu minimal tasarımlar ve minimal dekorasyonlar nedir peki? Herkesin evine uygun mudur? Yalnızca orta ve küçük boylardaki odalarda mı kullanılması daha uygundur? Canlı renkleri beğenen biri minimal bir dekorasyon stilini evinde kullanamaz mı? Bu ve bunun gibi değişik suallerin yanıtlarını şimdi sizler için bir araya getiriyoruz.

Minimalist Salon Takımları
Çağdaş konut dekorasyonlarında kullanılan ürünlerin tamamı afaki parçalardan temizletilmiş ürünlerdir. Bu parçaların afaki olup olmadığı bilinmeyen ama tasarımcılar kendi yeni tasarımlarını bu biçimde adlandırıyor. Minimal tasarımların en önemli özelliği de budur, temizletilmiş olmak. Yani çekyatların kolları, koltukların kolları kaldırılıp bu kısımların yerine daha minimal parçalar yerleştiriliyor. Aynı biçimde büyük ve yüksek koltuk ayakları yapılmıyor. Açılabilen iri koltuklar daha ufak bir halde açılabilir olarak konumlanıyor. Minimalist salon ekipleri yalnızca koltuklar açısından değil, oda içerisinde kullanılan tüm tasarımlar açısından daha ince ve kibar bir hale getiriliyor.

Minimalist Salon Takımları
Mint yeşili, buz beyazı gibi bir döneme damgasını vuran sıradan renkler nerdeyse yok artık. Minimalist salon ekipleri iki tip renk tonunda oluşuyor. Bcerahatçisi beyaz ve tonundaki açık renkler. Bir öbürü ise lacivert gibi, siyah gibi , gri gibi daha koyu ve iddialı renkler. Bu renkler dışında orta tonların yeni salonlarımızda pek yer alabileceğini sanmıyoruz. Yeni jenerasyon dekorasyon uzmanlarının tasarladığı birbirinden şık minimalist salon ekiplerini galerimizde sizler ile paylaşıyoruz.

Bir cevap yazın