Minimalist mutfak dekorasyonları

Minimalizm, afaki süsten ve ayrıntılardan uzak işlevsel, fonksiyonel aynı zamanda hatasız şıklıkta demektir. Bir çok değişik biçimde ifade edilen minimalizm esasta bu kavramları ifade eder.  Bir çok çdüzey tarafından hala bütün kabul görmemiş olsa da, banal taraftarları tarafından özensiz ve kolay olarak ifade edilse de konut dekorasyonunda önemli bir noktaya gelmiştir. Minimalist mutfak dekorasyonları, salon ve banyo dekorasyonlarına kadar usunuza gelebilecek her noktada karşımıza çıkıyor. Tek başına, ilave hiç bir süsleme gerektirmeden kullanılabilen mobilyalar yeniden mobilyalar gibi sade ve gösterişsiz aksesuarlar ile bitiriliyor.

Mutfak dekorayonu fikirleri içerisinde minimalist kavramlar

Mutfak dekorasyonunu mutfak dolapları, perdeler, tezgah ve mutfak eşyaları oluşturur. Aynı zamanda çdenkli mutfak aksesuarları ve süslemeleri de bu dekorasyonun bir parçasıdır. Minimalist tasarımlar mutfakta perdelerden kapı kollarına, ocaktan mutfak dolaplarına kadar tüm ayrıntılarda karşımıza çıkar. Bildiğimiz o süslü, ayrıntılı, gösterişli tasarımların yerini tamamen sade, iddiasız tasarımlar alır. Ayrıca banal armutların, çiçilavelerin ve çdenkli sebzelerin yerini geometrik desenler, ince çizgiler, ciddi ama hatasız modeller alır. Desen mevzusu minimalizm ile beraber değişik bir ebada taşındı. Kareler, dikdörtgenler, yuvarlaklar ve konikler. Bu geometrik çizgilerin tamamı kendine minimalist tasarımlar içerisinde yer bulabildi. Mutfak tasarımının cazibe unsurlarını oluşturan mutfak dolapları da anksastre setleri ile birlikte bundan beş yıl önceki zamanların yarısı ebatlarında. Naif tasarımların pastel renkler veya bütün tersi güçlü renkler ile buluştuğu mutfaklarda zaman geçirmek hem daha sevinçli hem daha konforlu. Incecik dolap kapaklarının yeniden ufak yakalama kısımları ile açıldığı tasarımları bir tık daha ileriye taşıyan tasarımcılar kapakların içine yakalama kısımlarının saklandığı modeller yaptı. Minimalizm kavramının sonuna kadar kullanıldığı mutfaklar çağdaş konutların göz bebeği vaziyetinde.

Küçük mutfaklar için en güzel fikirler, minimalist fikirler

Küçük alanların en beğendiği tasarımlar tabiki de en küçük ama kullanışlı tasarımlardır. Yaratıcı iç mimarların büyülü değişleri ile dekore edilen küçük konutlar büyük konutlara göre daha kullanışlı ve şık dahi olabilir. Minimalist mutfak dekorasyon fikirleri yazımızdan yaratıcı fikirler hakkında bilgiler alabilirsiniz.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir