Minimalist Dekorasyon İçin Öneriler

Minimalist dekorasyon için teklifler yazımızda sizlere kolay ve çağdaş çizgilerin kullanıldığı, göz yormayan renklerin ve kibar dekorasyonları değerlendireceğiz. Minimalist sözcüğü bütün de bu söylediğimiz tanımdır hakikatinde. Gün içerisinde vücudumuzun dinlenmesi ve hafiflemesi için konut içindeki eşyaları balanslı biçimde yerleştirip bazı objelerden kurtulmamız gerekir. Minimalizm demek sadeleşmek demek. Gözümüzü ve zekâmızı yormayan bir biçimde eşyalarımızı minimalize ederek zekâmızı ve sıhhatimizi tazeleyebiliriz. Bu biçimde rahatlığa erişebiliriz ve bu hareketli hayatımıza bir serinkanlılık ve dinginlik getirebiliriz.

Minimalist Dekorasyon İçin Teklifler

Minimalist dekorasyon için teklifler kısmında sizlere ilk önereceğiz şey mutfağın, yatak odasının, hayat alanlarının ve hatta banyoların asgari seviyede yine tertip edilmesidir. Mutfaktaki karışık dolaplar, fazla gizleme kapları, üst üste dizilmiş kullanılmayan tabaklar ve hiç boşalmayan tezgahlar can sıkıcı ve zaman akdikeni ayrıntılardır. Çalışamayan ve dolapta “bir gün kullanılır” biçiminde stoklanan malzemeler tek tek araştırılıp bertaraf edilmelidir. Yalnızca her gün sıklıkla kullanılan kolay mutfak gereçlerinin tezgâh üzerine konulmasını sağlanabilir. Banyoda dantel yerine pamuklu kumaştan üretilen tekstiller, renkli duş perdeleri, banyo paspasları ve havlular kullanılabilir. Yeterli alan varsa dekorasyonda nemli etraflara uygun nebatlar da yer alabilir.Minimalist konut dekorasyonu adımlarının ilk adımı afaki şeylerden kurtulmaktır. İkinci adım, duvarları rahat bir renge boyamaktır. Işıklandırma yaparken tasarruflu ampullerin seçilmesi çok ehemmiyetlidir. Buraları yapılandırırken avizelerden ve lamba çeşitlerinden uzak durulmalıdır.

Minimalist Bebek Odaları

Minimalist dekorasyon için teklifler başlığına bir de bebek odalarını ilave etmek istedik. Renkli, parlak ve yaldızlı bebek odaları günümüzde geride kaldı diyebiliriz. Daha rahat bir bebek odası oluşturmak için beyaz, sarı ve sarih yeşil tonları kullanılır. Ahşaptan üretilen yatağın ve emzirme koltuğunun üstünde olan yastıkların renklerini kontrast renkler olarak yaparsak dekoru zenginleştirmiş oluruz. Doğru renk kullanımı ilerde bebeğiniz geliştiğinde sizler için yeni dekorasyon güçlüğünü ortadan kaldırır. Şimdilerde trend olan pudra, nane yeşili uçuk mavi ve limon sarısı gibi renkler yerine natürel ışığın senteziyle ortaya çıkan aydınlık ve rahat olan bebek odası her zaman daha popülerdir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir