Merdiven Boşluğu Dekorasyonu

Merdiven boşlukları konutumuzun dekorasyonu için çok şahane yerlerdir. Sıradandan daha uzun duvarı sayesinde içe ya da dışa bakması fark etmeksizin oldukça farklı şeyler yapılabilmektedir. Ancak bu fikirleri başka kaynağa bakmadan bulmak oldukça güç olacaktır. Bu surattan sizlere şimdi merdiven boşluğu dekorasyonu nasihatleri vereceğiz. Bu sayede kendi konutunuzun merdiven boşluğunu dilediğiniz gibi doldurabilir ve konutunuzun kalan kısımları gibi oranın da oldukça güzel durmasını sağlayabilirsiniz. Biçiminin de oldukça ehemmiyetli olduğunu söylemekte fayda var. Zira merdiven boşluğunun çağdaş mı sıradan mı yoksa başka bir stilde mi olacağına daha çok merdiven sayesinde karar vermekteyiz. Görsellerimize de baktığınız zaman ikisi arasındaki farkı kavrayacaksınız.

Merdiven Boşluğu Dekorasyonu

Merdiven Boşluğu Dekorasyonu

Merdiven boşluğu dekorasyonu merdivenin biçimine göre değiştiğini söylemiştik. Misalin merdiveninizin basamakları arasında rastgele bir parça olmak zorunda değildir. Bu biçimde aralıklı merdivenler ortaya çıkıyor. Oldukça çağdaş görünen merdivenlerin minik bir meseleyi var. O da çocuklar için riskli olabilmekte. Bu surattan minik çocuklar varken aralıklı merdiven kullanmaktan sakınmalısınız. Aralıklı merdivenler konuta oldukça rahat bir bakış açısı getireceklerdir. Bu surattan şayet aralıklı merdiven yapısına sahip bir konutunuz varsa merdiven ışıklandırması kullanmanızı öneri ederiz. Ayrıca görselde gördüğünüz gibi girintili çıkıntılı olan natürel taş duvar süslemesini seçim edebilirsiniz. Bu stil merdivenler için uzun bir vazo içinde birkaç tane çiçek olması da oldukça güzel görünen bir dekor oluşturacaktır. Şayet merdiveniniz bu biçimde değil de basmakalıp merdivenlerdense başka süslemeler öneri ederiz. Bildiğiniz gibi merdivenler kıvrıldıkları için merdiven boşluğunda çok büyük bir duvar ortaya çıkar. Kimilerinde bu duvardan yatay bir sütun geçmektedir. Bu yatay sütunun üzerine hatıra köşesi yapabilirsiniz. Misalin annenizin, babanızın, varsa kardeşlerinizin ve dostlarınızın resimlerini koyabilirsiniz. Yanına minik ve beyaz gibi duvarın rengini öne çıkaracak saksılara sahip minik çiçekler koyabilirsiniz. Buraya koyacağınız çiçekler konut kumpasınıza göre hiç ışık almayabilir. Bu surattan oraya koyacağınız çiçekleri dikkatli seçmelisiniz. Canlı ya da cansız fark etmez çiçek koyduktan sonra yapmanız gereken koku koymaktır. Özellikle tütsüler merdiven boşluğunun konumu sayesinde hem üst katta hem de alt katta şahane kokacaklardır.

Merdiven Boşluğu Dekorasyonu

Merdiven Boşluğu için Daha Romantik Değişler

Merdiven boşluğuna daha romantik bir değiş getirmek istiyorsanız o zaman yapmanız gerekenler daha çok hatırayla doldurmak olacaktır. Az evvel beğendiğiniz insanların resimlerini o yatay sütunun üzerine asabileceğinizi söylemiştik. Ancak duvarın üstü hâlâ boş. Bu surattan duvarın üzerine çok daha fazla boşluk var. Misalin duvarın üst kısmını kendiniz ve sevgilinizle tamamen ziynetlerken alt kısmını ise aile ve dostlarınızla doldurabilirsiniz. Bu sayede kendinizi çok daha fazla görmüş ancak değişik hoşlandıklarınızı da unutmamış olacaksınız. Ayrıca bu duvara da tütsü gibi oda parfümleri de kullanabilirsiniz. Özellikle eşinizle birlikte çok beğendiğiniz bir kokuysa daha da duygusal bir tesiri olacaktır. Merdiven boşluğu o kadar da boş olmayabilir. Misalin orada sırça varsa minik bir hasır serebilirsiniz. Hasırın üzerine duvar renginizle de geçimli farklı yastıklar da koyabilirsiniz. Bu sayede uzun uzun dışarıyı izleyebilir ve en gözde rivayet yapma ya da kitap okuma yeriniz hazırlanmış olur. Bunların haricinde merdivenlerdeki alanı da kullanabilirsiniz. Misalin merdivenin altına bir kütüphane yapabilirsiniz. Bu kütüphane sayesinde konutunuzun başka bir odasındaki yerden tasarruf etmiş olacaksınız. Ya da orayı hoş bir görselle süslemek istiyorsanız suni ağaç koyup yerlerini de beyaz taşlarla döşeyebilir ve önünü sırçayla kaplayabilirsiniz. Böylece kimse oraya giremez ve dağınıklık oluşmaz.

Merdiven Boşluğu Dekorasyonu

Merdiven Boşluğu Dekorasyonu

Merdiven Boşluğu Dekorasyonu

Merdiven Boşluğu Dekorasyonu

Merdiven Boşluğu Dekorasyonu

Merdiven Boşluğu Dekorasyonu

Merdiven Boşluğu Dekorasyonu

Merdiven Boşluğu Dekorasyonu

Merdiven Boşluğu Dekorasyonu

Merdiven Boşluğu Dekorasyonu

Bir cevap yazın