Mavi Banyo Dekorasyonu için Öneriler

Mavi banyo dekorasyonu teklifleri arıyorsanız doğru yerdesiniz. Mavi rengi usumuza denizleri gölleri başka bir deyişle suyu getirdiği için banyolarda kullanılmak için şahane renklerdir. Ancak bu mavi banyonuzu yalnızca mavi renkli objeler ile doldurmanız gerektiği anlamına da gelmemektedir. Şimdi sizlere vereceğimiz birkaç mavi banyoda kullanabileceğiniz dekorasyon teklifleri sayesinde oldukça güzel banyolar elde edeceksiniz. Mavi banyo dekorasyonunda seçim edilen renklerin genellikle beyaz ve kahverengi olduğunu söyleyebiliriz. Beyaz rengi zati mavi ile yakışabilecek en hoş renktir ve ikisinin geçimi harikadır. Kahverengi genelde tahta objelerle mavi banyoya girer. Bu sayede daha doğal bir geçim oluşur. Tahta ağaç görünümünü gözettiği için deniz kenarındaki ağaçları anımsatır ve tıpkı bir tatil yerindeymişiz gibi bir his verir. Sizler de bunlardan yararlanmak istiyorsanız o zaman hemen size nasıl mavi banyolarınızı dekore edebileceğinizi anlatalım.

Mavi Banyo Dekorasyonu için Öneriler

Mavi Banyo Dekorasyonu için Teklifler

Mavi banyo dekorasyonu olarak iki biçimde kullanabileceğinizi söyleyelim. İlki duvarı ya da yer kaplamasını ya da ikisini de mavi olarak kullanabilirsiniz. Kalan süsleyici eşyaları ise beyaz gibi değişik renklerden seçebilirsiniz. Buna misal vermek gerekirse beyaz rengini dayanakçı olarak kullanabilirsiniz. Görsellere bakarsanız sarih mavi fayanslarla hem duvarlar hem de tabanın döşendiği modellere sık sık tesadüfülür. Bunun yanında lavabo beyaz yapılmıştır ve mavi beyaz şerit halinde mozaikler de bulunmaktadır. Bu biçimde bir mavi banyo tasarımı yapabilirsiniz. Dayanakçı renginiz olan beyazı duvarlarda mozaiklerde de böylece kullanır ve beyaz ve mavi arasında bir irtibat kurarsınız. Bunun yanında bu cins bir banyoya kahverengini de getirebilirsiniz. Misalin tahta banyo dolapları ve çekmeceleri oldukça iyi olacaktır. Elbette lavabonuz beyaz mermerden olabilir. Mavi fayans döşemeli bir banyoya kahverengi tahta dolaplar oldukça güzel bir doku verecektir. Kahverenginin çok koyu ya da çok sarih olmaması doğal görünümünü pekiştirmek açısından oldukça iyi olacaktır. Ayrıca burada beyaz rengini de fayanslarda kullanarak kahverengi rengini daha da öne çıkartıyorsunuz. Dolap renklerinizi daha da ön tasarıya almak isterseniz o zaman banyonuza beyaz havlular koyabilirsiniz. Yeniden mavi ve beyaz renklerle geçimli diş fırçası kolisi kullanmanız da işe yarayacaktır.

Mavi Banyo Dekorasyonu için Öneriler

Banyoyu Mavi Yapmak için Dekorasyon Teklifleri

Az evvel sizlere mavi banyonun iki biçimde olabileceğini kavrattık. Birincisi az evvel de dediğimiz gibi fayansların mavi olmasıydı. İkincisi ise oldukça değişik. Misalin beyaz bir banyonuz var. Ancak banyonuzu mavi yapmak istiyorsanız o zaman dekorasyonları mavi seçebilirsiniz ya da duvara mavi su fotoğrafı asabilirsiniz. Bunu görsellerimizden bir tanesinde daha net fark edeceksiniz. Beyaz mermer görünümlü banyonun duvarında su damlalarının olduğu bir resim asılıdır. Karşıdan bakıldığında bu fotoğraf sayesinde banyo her ne kadar beyaz dahi döşenmiş olsa maviymiş gibi geliyor. Bu stil sansasyonel mavi tablolar kullanabilir ve siz de banyonuzu maviymiş gibi gösterebilirsiniz. Natürel ki yapabileceklerinizin tamamı bu değil. Yalnızca duşa kabin kısmını mavi fayanslarla döşeyebilir kalan duvarları beyaz da yakalayabilirsiniz. Özellikle ufak bir banyonuz varsa ama rengi mavi olsun istiyorsanız şahane olacaktır. Banyonuzun içindeki mozaikleri ayarlayabilirsiniz. Misalin bir görselimizde gördüğünüz gibi duşunuzun içine mavi çini yaptırabilir ve kalanını beyaz yapabilirsiniz. Bu stil bir banyoyu dekore ederken beyaz olan duvarın önüne sırça bir vazo içine koyacağınız mavi çiçekleri kullanabilirsiniz. Bu sayede oldukça güzel olacaktır. Ayrıca yeniden beyaz duvarınızda havluları asmak için yer olduğundan oraya da yeniden mavi havlularınızı koyabilirsiniz. Bu biçimde aralıksız bir renk alışverişi yaparak geçimli bir görüntü elde edersiniz.

Mavi Banyo Dekorasyonu için Öneriler

Mavi Banyo Dekorasyonu için Öneriler

Mavi Banyo Dekorasyonu için Öneriler

Mavi Banyo Dekorasyonu için Öneriler

Mavi Banyo Dekorasyonu için Öneriler

Mavi Banyo Dekorasyonu için Öneriler

Mavi Banyo Dekorasyonu için Öneriler

Mavi Banyo Dekorasyonu için Öneriler

Mavi Banyo Dekorasyonu için Öneriler

Mavi Banyo Dekorasyonu için Öneriler

Bir cevap yazın