Masif Ahşap Orta Masa Modelleri

Masif ahşap orta masa modelleri ile konutunuzun salonunu daha dolu ve daha kullanışlı bir hale getirebilirsiniz. Böylece masa hem sizin kullanımınız için verimli olacaktır hem de salonun ortasında oluşan boşluğu dolduracaktır. Böylece hem bir dekor mahsulü, hem de kullanışlı bir masa haline gelecektir. Bu iki cinsli de kullanılan masaların yapımı ise oldukça çoğalmış ve farklı tasarımları bulunmaktadır. Neredeyse her konutta bir adet mevcut olan bu mahsul, çok kullanılan bir dekor mahsulüdür.

Orta Masa Modelleri

Masif ahşap masa modelleri başlık altında araştıracağımız bu modellerin en çok kullanılanı ve seçim edilenlerini de bu yazı altında bulabileceksiniz. Böylece odanıza daha uygun ve salonunuzun dekorunu bitiren bir masa satın almış olacaksınız.

  • En öğrenilen modellerden biri ve bayağı bir mahsul olan dikdörtgen biçiminde ahşap masif ağaç masalardır. Çam ağacından elde edilen ve demir iskelet ile desteklenen ve kullanım için iki ayrı katı olan masalar çok kullanılan bir modeldir.
  • Bir öbür masa modeli ise palet masif ahşap masalardır. Tahta biçiminde oluşturulmuş dikdörtgen yapıdaki bu masa, ahşap görünümlü ve tabanlı konutlar için oldukça güzel ve hoş bir kullanım alternatifi olmaktadır.
  • Ufak bir masa seçim edenler için de bir çeşidi olan masif ahşap orta masaların belki de en ufak ve çok yer kaplamayan modelleri kare yapıda olan masalardır. İnce ve uzun yapıdaki ayaklıklarıyla odaya da bir şıklık katmaktadırlar.

Ahşap Orta Masa Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ahşap masa konutun dokusuna uyarak çok güzel bir dekor mahsulü olduğu gibi alınırken dikkat edilmesi gereken birkaç bulunmaktadır. Böylece aldığınız mahsul hem nitelikli bir yapıda hem de uzun ömürlü olup bütçenize de takviyeci olacaktır.

  • Renginde dönme veya çatlama gibi vakalardan sakınmak için masaların imalinde kuru yapıda bir ağaç kullanılmalıdır.
  • Masa yüzeyine uygulanan cilanın natürel olması sıhhat açısından ehemmiyetlidir.
  • Masa için kullanılan ahşabın yapısının çürük veya bakteri yakalayan bir yapıda olmaması gerekmektedir.

Böylece masif ahşap orta masa modelleri arasında son derece uygun ve nitelikli bir mahsul satın almış olacaksınız.
 

Bir cevap yazın