Makrome Perde Modelleri Nelerdir?

Makrome perde modelleri tertemiz tasarım ve modellerle bizi devamlı donakaltmaya devam etmektedir. Makrome perde modellerine bakarken oldukça değişik tasarımları ve kullanım biçimlerini görmekteyiz. Natürel ki perde olduğu için sırçalarda kullanıldığı gibi şahane birer duvar ziyneti olarak da kullanılabilirler. Makrome ipi ile yapılan bu cins duvar ziynetlerini nasıl yapacağınızı anlatmıştık. Perde yerine o kaynaklara da bakabilirsiniz. Makrome ipi ile perdeyi natürel ki kapı olarak da koyabilirsiniz. Özellikle 2000’li senelerde popüler olarak kullanılan bu ziynetleri makrome ipinden yapabilir ve konutunuza oldukça değişik bir hava katabilirsiniz. Makrome ipinden perde modellerini ister kendi konutunuzda isterseniz de satın alarak yapabilirsiniz. Her iki biçimde de oldukça güzel bir görüntü elde edeceksiniz. Şayet hazırsanız modelleri anlatmaya başlayalım.

Makrome Perde Modelleri Nelerdir?

Makrome Perde Modelleri

Makrome perde modelleri oldukça değişik tasarımlarda ve renklerde kullanılmaktadır. Makrome perdeler hakikatinde güneşi tamamen kapatmak yerine daha çok ziynetli bir biçimde görünmesi için kullanılmaktadırlar. Bu biçimde ilk söylendiğinde afakiymiş gibi görünse de hakikatinde öyle değildir. Misalin beyaz mutfak dolaplı ve fayanslı vintage görünümde olan mutfak modeline bir bakın. Gördüğünüz gibi orada mutfak sırçasının önüne konulmuş çok güzel makrome perde bulunmaktadır. İçeriyi tamamen göstermeyi yasaklamasa da oldukça şık bir biçimde durmaktadır. Ortada büyük yanlarındaysa daha ufak aynı modelden iki tane vardır. Bu biçimde oldukça simetrik ve geçimli görünmektedir. Az evvelki gibi mutfaklarda netlikle bu stil makrome perde modellerini nasihat ederiz. Bunun sebebi konuta hem dışarıdan hem de içeriden oldukça güzel bir hava veriyor olmasıdır. Ayrıca vintage ve beyaz renkli tasarımlarla da makrome ipi oldukça çağdaş bir şıklık getirmektedir. Mutfaklarda kullanılacak olan makrome perde modellerinde en ehemmiyetli olan şey perdenin uzunluğudur. Ufak mutfak pencerelerinin olduğu mutfaklarda sizlere bir karış yukarıya kadar uzanan olan modelleri nasihat ederiz. Başka Bir Deyişle perdeler pencerenin sonuna kadar uzanmaması çok daha iyi olacaktır. Bu sayede oldukça güzel ve kullanışlı tasarımlar elde edeceksiniz. Ayrıca mutfaklarda beyaz renkli perdeler kullanmak oldukça ehemmiyetlidir. Bu sayede mutfak renk ve tasarımınız ne kadar değişirse değişsin devamlı perde değiştirmek zorunda kalmayacaksınız.

Makrome Perde Modelleri Nelerdir?

Değişik Odalar için Makrome Perdeler

Değişik odalar için elbette değişik makrome perde modellerini kullanmanız zorunludur. Misalin salon için çok daha uzun ve göz akdikeni makrome perdeler kullanmalısınız. Salon ve oturma odalarında kullanacağınız makrome perdelerin uzunluğunun pencerenin yarısından azıcık daha kısa olmasını nasihat ederiz. Bu sayede çok daha güzel bir görüntü elde edeceksiniz. Ayrıca şayet iki tane makrome perde kullanacaksanız o zaman ikisinin de genişliğinin aynı olması oldukça ehemmiyetlidir. Salon ve oturma odalarında genişlikleri değişen modeller yerine aynı olan modelleri daha çok nasihat ediyoruz. Bu sayede çok daha simetrik bir görüntü elde edeceksiniz. Ayrıca makrome perde modellerini sadece mutfak, salon ve oturma odasında kullanmazsınız. Misalin okuma köşenizde ya da okuma odanızda da pencere varsa oraya da oldukça yakışacaktır. Makrome iplerini beyaz, kırık beyaz ya da krem renklerinden seçmenizi nasihat ederiz. Elbette rengarenk makrome ipleri bulabilir ya da kendiniz azıcık boyayla bunları değişik renklerde kullanabilirsiniz. Buna karşın en çok az evvel saydığımız renkler gibi sade renklerde ve tonlarda olması makrome ipini daha şık ve nazik bir seçim olarak kullanılmasını sağlamaktadır. Değişik bağlanmış, planlanmış ve modellenmiş perdeleri hemen her odanızda kullanmanızı nasihat ederiz. Bohem tasarımı beğeniyorsanız o zaman konutunuzu dekore ederken netlikle kullanmanız gereken perde modellerindendir.

Makrome Perde Modelleri Nelerdir?

Makrome Perde Modelleri Nelerdir?

Makrome Perde Modelleri Nelerdir?

Makrome Perde Modelleri Nelerdir?

Makrome Perde Modelleri Nelerdir?

Makrome Perde Modelleri Nelerdir?

Makrome Perde Modelleri Nelerdir?

Makrome Perde Modelleri Nelerdir?

Makrome Perde Modelleri Nelerdir?

Makrome Perde Modelleri Nelerdir?

Bir cevap yazın