Mağaza Dekorasyon Fikirleri

Bir mağaza açılacağı zaman burada ne satılacağı kadar ehemmiyetli olan şey mağazanın dekorasyonudur. Alıcıya hitap eden ve onun alış veriş yapma isteğini çoğaldıran mağaza dekorasyon fikirleri gerçeğinde burada ne satılacağına bağlı olarak değişmektedir. Her şeyden evvel satılacak mahsulün özelliği göz önünde yakalanarak dekorasyon yapılmalıdır. Misalin çanta ya da kundura satılacak bir mağaza dekore edilecekse kesinlikle duvarlarda çok rakamda rafa yer verilmelidir. Giyim mağazalarında ise çok rafa gerek olmamakla beraber elbiselerin asılacağı askılar, sınama odaları yapılması gerekmektedir. İnsanların içine girdiğinde kendini rahat sezdiği ve içinde gezmekten sevinç aldığı mağazaların satış oranı rakiplerine oranla oldukça yüksek olmaktadır. Alıcıların mahsulleri rahatça görmeleri ve analiz fırsatları olması mahsulün alınması için ilk adım olacaktır.

Mağaza Dekorasyon Fikirlerinde Renk Ehemmiyetli

Mağazaya bir kere gelen alıcının etkilenmesi hem o an alış veriş yapması hem de artık o mağazayı özümseyerek kesintisiz seçim etmesi çok ehemmiyetlidir. Bunu sağlayacak mağaza dekorasyon fikirleri düşünülürken renk tercihine dikkat edilmelidir. Bayanlara hitap eden bir mağazada canlı renkler mağazanın her köşesinde kullanılabilir. Bunun yanında erkeklere hitap eden bir mağaza da ise daha koyu ve ciddiyeti çağrıştıran renkler seçim edilmelidir. Mağazada gezmekten yorulmuş alıcılar için bir dinlenme alanı oluşturulması da ehemmiyetlidir. Bu biçimde alıcılar dinlenecek ardından alış veriş yapmaya devam edebileceklerdir. Dinlenme alanını çağdaş koltuklardan oluşturabilir ya da daha otantik bir hava verebilirsiniz.

Mağaza Dekorasyonunda Kullanılan Malzemeler

Alıcıların alakasını sürükleyecek bir mağazanız olmasını istiyorsanız emsallerinden değişik olmasını önemsemelisiniz. Mahsullerin niteliğini ortaya koyacak biçimde dekorasyon yapılması ehemmiyetlidir. Elbette ama bunun yanında mahsullerin pahalı olduğuna dair bir izlenim verecek olan dekorasyon fikirlerinden uzak durmak gerekmektedir. Mağaza dekorasyon fikirleri denildiğinde ise usunuza gelebilecek her malzemeyi kullanabilirsiniz. Ahşap, metal, bambu, kumaş malzemeleri bir uyum sağladığınız takdirde beraber kullanabilirsiniz. Bir marka olma yolunda ilerlemek istiyorsanız da konsepti tanımlamalı ve logonuzda olmasını istediğiniz renkleri de ana renk olarak kullanmaya itina göstermelisiniz. Dekorasyonu yaptıktan mahsulleri de koyduktan sonra güler suratlı olmaya da itina göstermelisiniz.  

Mağaza Dekorasyon Fikirleri

Mağaza Dekorasyon Fikirleri

Mağaza Dekorasyon Fikirleri

Mağaza Dekorasyon Fikirleri

Mağaza Dekorasyon Fikirleri

Mağaza Dekorasyon Fikirleri

Mağaza Dekorasyon Fikirleri

Mağaza Dekorasyon Fikirleri

Mağaza Dekorasyon Fikirleri


Bir cevap yazın