Küçük Pencerelere Uygun Perde Modelleri

Minik pencereler için perde bulmak azıcık tasarılama ve arama gerektirir. Bu surattan size tasarılamanızda dayanakçı olması için minik pencerelere uygun perde modelleri ve tercih safhası hakkında bilgi vereceğiz.

Minik Pencerelerde Perde Tercihi

Minik pencerelere uygun perde modelleri seçerken dikkat faktörüz gerekenler:

  • Saklılık ve Işık: Olası olduğunca fazla natürel ışık almaya devam ederken saklılığınızı gözettiğinizden emin olun.
  • Tarz: Minik pencereler ikili uzun perdeler ve panjurlarla çok hoş gözükecektir.
  • Pencereyi Geliştirin: Minik şikeler ile pencerenizin daha büyük görünmesini sağlayın. Dar ama uzunsa perdeleri her iki tarafa asın, bu daha büyük görünmesini sağlayacaktır. Saçaklar da bir değişik büyük ve uzun gösterici unsurdur.
  • Alternatif Eksiltin: Pencere için istediğiniz perde stilini iyice kavradıktan sonra, kumaş alternatifleri ve renk misallerine bakın ve alternatiflerinizi elemeye başlayın.

Minik pencereler için perde seçerken dikkat faktörüz gereken unsurlardan sonra şimdi gizeme modellerde:

  • Cafe Perde: Cafe perde, mutfak pencereleri için popüler bir tercihtir; klasik perdelerden daha kısadır ve genellikle astarsızdır. Tipik olarak, kafe perdeleri perde çubuklarına asılır ve pencerenin yarısına kadar oturur. Işığı yasaklamaz ve saklılığınızı korur.
  • Vual Perde: Vual perdeler genellikle mutfaklar ve banyolar için popüler bir tercihtir. Işığın girmesine izin verirken mahremiyetinize gözetir.
  • Roma Perde: Roma perde, düz asılan ve kaldırıldığında yumuşak bataryayalar oluşturan kolay, kibar ve çağdaş panjurlardır. Muhtelif renk ve desende yapılabilirler. Özellikle mutfak için uygun perde modelidir.
  • Stor Perde: Stor perdeler, tek parça üretilmiş, uzun ömürlü kumaştan yapılan kolay, pratik ve dayanıklı perdelerdir.
  • Dantel Perde: Sıradan dantel perdeler de pencerenize uygun ebatlarda planlandığında kullanılabilir.

Perdenin rengi ve biçimi size dekorasyonunuzun nasıl olması gerektiğine dair bazı fikirler verecektir. Perdeler dekorasyonunuzun bir parçasıdır ve değişik tüm dekorasyon unsurlarıyla bir tam halinde olmalıdır. Daha Öncekinden minik pencereler için perde bulmak güçtü fakat değişen stillerle birlikte bir hayli perde çeşidi yaşamımıza girdi. Bu yazımızda minik pencerelere uygun perde modelleri hakkında bilgi verdik ve bu sayede artık uygun perdeyi bulabileceğinize eminiz.  


Bir cevap yazın