Küçük Mutfaklar İçin Pratik Çözümler

Konutumuzun kalbi mutfaklarımız küçük büyük tüm ailelerin birleşme alanıdır. Sadece anne baba ve bir çocuktan oluşan çekirdek aileler de anneanne ve dedelerle geniş aileler de bu odada bir araya kazanç. Peki hem konutumuzun hem birlikteliğimizin kalbi mutfaklarımız küçükse, yeniden de burayı beraber en güzel zamanları geçirdiğimiz yer haline getirebilir miyiz? Küçük mutfaklar için pratik çözümler ile tabiki yapabiliriz. Konut dekorasyonlarında konutun ya da rastgele bir odanın ne kadar kullanışlı olduğu odanın genişliğine değil nasıl döşendiğine bağlıdır. Kocaman mekanların faydasız kullanışsız dekorasyonu ile hiç bir işe yaramayan etraflar yaratılabildiği gibi küçücük odalardan oldukça faydalı odalar da yaratılabilmekte.

Ilk sualimiz ile başlayalım, küçük mutfaklar nasıl dekore edilmeli?

Küçük mutfaklar az eşya ile dekore edilmeli. Muhtemelen bu yanıt herkesin usuna kazanç. Küçük mutfaklar nasıl dekore edilmeli sualinin reel cevabı, küçük ama kullanışlı portatif eşyalar ile dekore edilmeli. Bu mobilyalar ya da dekorasyon ürünleri nelerdir derseniz bir sürü örnek sunabiliriz. Mesela açılabilir tezgahlar veya tezgah çekmeceleri. Çağdaş mutfak modelleri içerisinde seçenekli olarak sunulan bu tezgahlar, yemek hazırlarken ihityaç olan sonrasında kapatılabilen müthiş mutfak çözümlerinden biridir. Açılır kapanır özellikteki bu mutfak tezgahlarını yemek hazırladığınız ya da en çok kullandığınız kısma yerleştirebilirsiniz. Ocağın yanı ya da ana tezgahın karşısı bunun için ideal olabilir.

Elektronik aletlerin meskeni

Tezgahın üzerine ya da tezgahın altına yerleştirilen çdenkli makineler, mutfakta en fazla yer kaplayan eşyalardır. Küçük mutfak meskeninde bu stil makineler için çevreyi kapatılmış alanlar ayarlaması yapmak en önemli noktadır. Mesela bulaşık aygıtı, çamaşır aygıtı veya bu stil büyük makineler netlikle mutfak dolapları ile birmiş gibi görünen tezgah altına yerleştirilmelidir. Büyük fırınlar yerine bulaşık cihazının üzerine yerleştirilebilen set üstü ocaklar, buzdolabı üzerine yerleştirilebilen mini fırınlarla birlikte hem küçük hem faydalı pişirme çözümleri oluşturur. Mutfak tasarımı hakkında daha fazla fikir ve değişik mobilya modelleri görmek isterseniz küçük mutfaklar için masa modelleri yazımıza göz atabilirsiniz.  Ayrıca küçük mutfaklar için pratik çözümler mevzusunda galerimizde görsellleri görebilirsiniz.

Bir cevap yazın