Küçük Mutfaklar İçin Dekor Önerileri

Küçük mutfaklar için kendin yap fikirleri

Çoğumuzun evinde nispeten küçük mutfaklar olsa da, hepimiz güzel görünen ve kullanışlı bir mutfağa sahip olmak isteriz. Aydınlık, ferah ve şık bir mutfakta yemek yapmak çok keyifli bir şey. Küçük apartmanlar ve evler çok çekici olsa da, genellikle mutfak alanından yoksundurlar. Neyse ki, depolamayı ve verimliliği en üst düzeye çıkarabilecek birçok mutfak fikri var. Bu fikirlerin başlangıcı yeşillik eklemektir. Bitkiler, mutfağınız da dahil olmak üzere herhangi bir alanı canlandırabilir. Küçük mutfağın kendin yap yaratıcılığı sayesinde mutfağınız daha kullanışlı hale gelecek. Bu öneriler, küçük bir alandan en yüksek verimi elde etmeyi amaçlamaktadır. Küçük hareketler sayesinde küçük mutfak gerçekte olduğundan çok daha büyük görünebilir.

Geniş bir görüş alanı için aydınlatma son derece önemlidir. Tüm mutfağı aydınlatmak için ışıkları takın. İyi aydınlatma sadece geniş görüş için değil, yemek pişirirken de çok önemlidir. Ayrıca mutfak masasını açık renkli nevresimler ve göz alıcı süslemeler ile renklendirerek mutfağınıza ferahlık getirebilirsiniz.

Küçük mutfak dekorasyonu

Mümkünse, her şeyi aydınlatmak için dolapların ve rafların yanına kitaplık ışıkları veya LED şeritler ekleyin. Tahtayı kullanmak pratik ve eğlencelidir. Mutfağın görünümünü tamamen değiştirmek ve tüm duvarı veya sadece küçük bir bölümünü kaplamak için kullanabilirsiniz. Alışveriş listeleri ve yemek menüleri yazmak veya sadece resim çizmek için kullanabilirsiniz. Küçük mutfak tadilatları, duvarlardan zemine kadar çok fazla dikkat gerektirir. Mutfağın genellikle gözden kaçan bir alanı olan zeminin, yüksek etkili tasarım öğeleri için ideal bir yer olduğunu unutmamalısınız. Desenli zeminler, alana daha fazla genişleme yanılsaması verecektir. Ahşap zemin desenli veya elle boyanmış çimento karoları kullanabilirsiniz. Elbette desen sadece zemininiz ile sınırlı değil. Mutfağınızın duvarlarına canlılık katmak için iç duvar süslemeleri, desenli fayanslar, duvar kağıdı veya duvar stickerları da kullanabilirsiniz.


Küçük Mutfaklar İçin Dekor ÖnerileriKüçük Mutfaklar İçin Dekor ÖnerileriKüçük Mutfaklar İçin Dekor ÖnerileriKüçük Mutfaklar İçin Dekor ÖnerileriKüçük Mutfaklar İçin Dekor ÖnerileriKüçük Mutfaklar İçin Dekor Önerileri

Bir cevap yazın