Küçük Evler İçin Pratik Çözümler

Atıl alanlar vazgeçmeden konutun her santimetreseni yararlı ve kullanışlı bir hale getirmek için şahane fikirler vardır. Küçük konutlar için pratik çözümler üretirken usçu ve stratejisel olmak gerekiyor. Beğendiğiniz mobilyalar ve beğendiğiniz tasarımlar yerine işe verim modeller bulmaya çalışmak gerekiyor. Küçük konutlarda oturmak senelerdir hayalini kurduğunuz şey olabilir, ya da mecburi kaldığınız için de küçücük bir konutta oturuyor olabilirsiniz. Önemli olan hayalini kurduğunuz konut veya ona yakın bir dekorasyon oluşturmak.

Dar alanlara pratik çözümler

Açık renk tonlarının geniş tabanlarda kullanılması alanın derinliğini artırdığı için daha büyük görünmesini sağlar. Küçük alanların tamamında kullanabileceğiniz bu bilgiyi özellikle dar alanlarda kullanabilirsiniz. Yumuşak renk tonlarının tüm tabanlara uygulanabildiği küçük konut dekorayonu örneklerinde de görebileceğiniz gibi bu yumuşak renk geçişleri civara rahatlık hissi verir. Banyo ve mutfak dekorasyonlarında koyu renk tonlarının geri tasarıda vazgeçilmiş olması ve tüm dekorasyonunda açık renkler üzerine nedeni de budur. Işığı yansıtan açık renkler sanki odanın içerisinde renk dokularını denk ölçüde civara dağıtır. Aydınlık ve iç açıcı bir görünüm sağlar. Renk kullanımı tüm mobilyalarda denk olarak yapabilirken özellikle perdelere dikkat etmek gerekir. Rastgele bir odannın pencere büyüklüğüne bağlı olarak seçilen perdeler küçük bir odayı daha küçük bir hale getirebilir. Aynı biçimde bütün tersi çok rahat bir görünüm de oluşturabilir. Küçük bir odanın pencere büyüklüğü ne olursa olsun kesinlikle ama kesinlikle perde seçimi küçük olanlarından yapılmalıdır. Yani iri kalın kadife perdeler ya da kalın kruvaze perdeler küçük konutlardan uzak durmalı. Bu stil perdeler odayı zengin göstermek, geniş alanlardaki boşluk duygusunu almak için kullanılır. Küçük bir oda için kruvaze perde modelinden daha kötü bir seçim olamaz.

Küçük konutların küçük yatak odalarına çözümler

Yeni mobilya tasarımlarında birbirine entegre edilebilen modüler mobilyalar özellikle dikkat çeker. Bu mobilyalar birleşik olduğu için daha az yer kaplar, kullanımı basittir. Ysaldırı odası ekiplerinde özellikle bitişik komodinler ve yatak ucu sehpaları elverişli bir kullanım sunar.

Bir cevap yazın