Küçük Ev Dekorasyonu Fikirleri

Herke evini en hoş biçimde dekore edip rahat ve rahat bir civara sahip olmak istemektedir. Fakat her konutun miktarları başka bir deyişle metrekaresi aynı olmadığından konut dekore edilirken çok fazla zorlanılmaktadır. Özellikle minikler konutlar için dekorasyon yapmak oldukça güç hale gelebilir. Küçük konut dekorasyonu yapmak için yalnızca bazı ehemmiyetli hususlar bulunmaktadır. Bu hususlar dikkate alarak dekore ederseniz küçük olan konutunuzu rahat ve geniş gösterebilirsiniz. Peki, küçük konut dekorasyonu hakkına daha çok bilgiye sahip olmak isterseniz yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Küçük Konutlar İçin Bazı Dekorasyon Fikirleri

Küçük konut dekorasyonu yaparken herkesin ilk dilediği şey konutun olduğundan büyük ve geniş gözükmesidir. Bu nu yapmak ise ne kadar güç görünse de oldukça basittir. Bunun ilk olarak altta belirttiğimiz yazıyı okumanız gerekmektedir.

  • Şayet konutunuz oldukça minikse koyu renklerden uzak durmanız gerekir ve konutunuzda pastel tonlarda olan sarih renk tonlarını kullanmanız gerekir. Başka Bir Deyişle konutunuzda Beyaz, sarih gri, ekru, bej, yumurta kabuğu gibi sarih tonlarını kullanarak değişik ayrıntılar oluşturabilirsiniz.
  • Konutunizde gün ışığının olması konutu geniş ve rahat gösterecektir bu sebeple ince tül perdeler kullanabilirsiniz.
  • Şayet parasal mevzudan imkânlarınız varsa ve konutunuzda balkon varsa minik bir tadilat ile balkonu odanıza katarak konutunuzu geniş hale getireniz olasıdır.
  • Konutun içi oldukça sade ve şık bir biçimde dekore edilmelidir. Başka Bir Deyişle afaki eşya ve aksesuarlardan uzak durulmalıdır.

Küçük Konut Dekorasyonu İçinde Bulunan Salon Nasıl Dekore Edilir?

Küçük konut dekorasyonu yaparken en fazla ve ayrıntılı  salon ile ilgilenilmektedir. Bunun sebebi ise günümüzün çoğunu salonda TV izleyerek  ve oturarak geçirmekteyiz bu sebeple bu odaların oldukça şık olması gerekir. Fakat konutunuz küçük olduğundan salonda oldukça sarih tonların kullanılması gerekir. Aynı zamanda odanızda afaki yere fazla aksesuar kullanmaya gerek yoktur fazla aksesuar konutu kalabalık ve dar gösterecektir. Mobilya tercihi yapılırken sarih tonlar kullanılan minimal olan mobilyalar seçilmelidir. Kullanacağınız koltukları duvara tamamen dayamanız gerekmektedir. Bu sayede ortada kalan kullanım alanı daha fazla olacak ve oda daha geniş gözükecektir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir