Küçük Banyolar İçin Renk Fikirleri

Duvar renkleri ile mobilya renklerinin bulundukları etrafa tesirinden daha önce söz etmiştik. Küçük bir odayı olduğundan daha büyük gösterebilen ya da çok daha dar gösterebilen duvar renklerini süsleyici unsurlar ile bitirerek tesirli sonuçlar alınabilir. Küçük banyolar için renk fikirleri daha doğrusu duvar boyası renkleri, banyolarınızın daha derin ve daha aydınlık görünmesini sağlayabilir. Bunun için de duvarın ikisini başka bir renge öteki ikisini de başka bir renge boyamayı sınayabilirsiniz.

Küçük banyolar için uslu çözümler nelerdir?

Küçük Banyolar İçin Renk Fikirleri
Ufak bir odayı kullanışlı hale getirmenin bir çok yolu vardır. Rahat ve aydınlık görünmesi için açık renkler, parlak renkler seçim edilirken alandan tasarruf etmek ve var olan alanı maksimumda kullanmak için uslu çözümler geliştirilebilir. Bu çözümler genel olarak mobilya bazlı olsa da siz de kendi yaratıcılığınızı kullanarak farklı şeyler ortaya çıkarabilirsiniz. Mesela, banyolardaki lavaboların altını çok katlı çekmeceler ile havlu koyma yerleri yapabilir, banyo kapısı arkalarını portatif düzenleyiciler ile daha kullanışlı hale getirebilirsiniz.

Küçük Banyolar İçin Renk Fikirleri
Küçük banyolar için duşakabin modelleri seçimi yaparken sırça olanlarını seçim ederek her yer açıkmış görünümü yaratabilirsiniz. Duşakabin karşısındaki duvarı parlak beyaz veya krem rengi boyayabilir, tüm ışığın banyo içerisinde bölmesini sağlayabilirsiniz. Beyaz ve krem azıcık meseafeli renklerdir. Isterseniz burada daha farklı daha canlı renkler de seçim edilebilir, mavi gibi. Daha değişik fikirler için küçük banyo dekorasyonu fikirleri yazımıza göz atabilirsiniz.

Küçük banyo tasarımları ve renkler

Küçük Banyolar İçin Renk Fikirleri
Banyonun pak ve aydınlık görünmesi için en çok seçim edilen renk beyaz olsa da son zamanlarda daha havalı banyolarda gri gibi renk tonları da kullanılmaya başlandı. Bebek mavisi dediğimiz açık mavi ile sarının da küçük ve sevimli bir banyo için mobilya ile duvar renginde kullanılabilir olduğunu unutmayın.

Küçük Banyolar İçin Renk Fikirleri
Küçük banyoları daha büyük ve rahat göstermek için kullanabileceğiniz renk fikirlerini galerimizde görebilirsiniz. Bu banyo boya renk fikirleri çok farkı tasarımlar ile rahatlıkla kombinlenebilir. Boya renkleri ve tonların yanında banyo için yeterli ve doğru aydınlatmanın ne kadar önemli olduğunu anımsatmadan geçmeyelim. Iyi aydınlatılmamış penceresiz bir banyo ne renk olursa olsun karanlık olacaktır.

Bir cevap yazın