Küçük Balkonlar İçin 20 Kendin Yap Fikri

Balkon hiç olmasa bir tasa küçücük bir balkon olsa ayrı bir tasa. Hiç balkondansa küçük balkon daha iyi ancak o balkonu kullanışlı bir hale getirmek de ayrı bir mevzu. Biz de bu nedenle küçük balkonlar için 20 kendin yap fikrini hazırladık. Ekonomik maliyetlerle, elinizdeki olanaklarla hazırlayabileceğiniz bu dekorasyonlar sayesinde bütün yazınızı balkonunuzda geçirebilirsiniz. Hatta kışın kar yağdığında da ufak neşeler yapmak için bu dekorasyonu kullanabilirsiniz. O zaman bakalım bu dekorasyon fikirleri nelerdir.

Su şişe ve bidonalarını kullanın

Damacana ya da beş litrelik su şişeleri. Bunları ortadan ikiye kesin, içine nitelikli topraklar doldurun. Bu saksının büyüklüğüne bağlı olarak hoşlandığınız nebatları ekin. Yalnız küçük balkonlarda mümkün olduğunca nebatların kenarlarda durması ve küçük olması gerektiğiniz unutmayın.

Yine pet şişeler, dikey bahçeler

Çok küçük bir balkonda çiçeğe yer mi var sanki dediğinizi dinler gibiyiz. Evet yerde yer yok belki ama duvarlarda var! Pet şişelerin orta kısmından bir tarafını kesip kase gibi yapın. Bu şişelerden bir kaç tanesini sağlam bir iple ya da zincirle baş ve son kısımlarından bağlayın. Sonra şişelerin içlerini toprakla doldurup güzel güzel çiçilaveler dikin. Dışına doğru uzayıp giden çiçilaveler dikerseniz bütün duvarı dikey bir çiçek bahçesine çevirebilirsiniz.

Daha Önceki yastıklar yeni minderler

Balkonlarda ve teraslarda hatta bahçelerde de en neşeli ve konforlu oturma malzemeleri minderlerdir. Kocaman minderleri atın yere, köşeye kenara dağılın üzerine. Kalabalık olduğunda bir kaç şahsın aynı anda oturabileceği iri minderleri satın almanıza gerek yok, daha önceki yastıklarınız ile şahane minderler yapabilirsiniz. Hala bir çok konutta daha önceki pamuk yastıklar duruyordur. Annelerden anneannelerden kalma bu yastıkları ne atmaya kıyabiliriz ne de kullanabiliriz. Gidişat böyle olunca en iyisi onları değişik biçimde kullanmak. Tüm yastıkları sökün ve içlerini bir arada dökün. Onları konuttaki rastgele bir çubukla çırpın ve bir iki gün havalandırın. Aman dikkat edin ıslanmasınlar. Sonra dilediğiniz büyüklükte hazırladığınız minder kılıfları içine doldurun. Elyaf olmadıkları için basitçe sınmazlar. Ayrıca tüm köşe ve kenarlara göre biçim alıp armut koltuk haline dahi gelebilirler. Küçük balkon dekorasyonu mevzusunda daha fazla fikir için küçük balkonlar için şahane dekorasyon fikirleri yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın