Kruvaze Mutfak Perde Modelleri

Konutun en önemli alanlarından biri olan mutfakların dekorasyonu özellikle konutun hanımları için oldukça önem taşır. Yenilenen dekorasyonlarda mutfak dekorasyonu ve perdelerine de ayrı bir özen göstermek gerekir. Khadise arınılabilen, leke yakalamayan, doğru renklerdeki mutfak perdeleri yaşamı basitleştirir. Değişen mutfak perde modasında kendine oldukça geniş bir yer bulan kruvaze mutfak perde modelleri, yeni jenerasyon konut dekorasyonunun önemli bir parçası haline geldi. Şayet tüm konutta dekorasyon farklılığı yaptınız ve çok gider yaptıysanız, mutfakta da bir kaç küçük farklılık ile büyük bir tesir yaratmak istiyorsanız bunun en basit yolu, perdeleri değiştirmektir. Bu küçük ayrıntı ile bir anda mutfağınızı yenilemiş gibi sezebilirsiniz.

Mutfak perdesi seçerken nelere dikkat edilmeli?

Mutfak perdesi seçiminde ilk dikkat edilmesi gereken mevzu, mutfağın genel renk tonu ile geçimli olması mevzusudur. Çoğunlukla sade renkler seçim edilse de renkli, çiçekli ve desenli mutfak perdeleri de oldukça kullanışlıdır. Kruvaze mutfak perde modelleri içerisinde yer alan onlarca renk ve desendeki perdelerden hangisini seçeceğinize karar vermek güç. Mutfak dolaplarınıza, halınıza ve öbür mobilyalara uygun bir renk seçmeniz gerekir. Ancak bu biçimde oda içerisinde huzur verici bir geçim yakalarsınız. Açık renk perdelerin aydınlık mutfakları daha da aydınlık yaptığı gerçektir. Daha havalı ve kendi stili olan mutfaklar için ise dilediğiniz renk perde modelleri seçebilirsiniz.

Rustik ruhlu mutfak modelleri

Rustik ya da kırsal stil dekorasyon son zamanlarda şehir merkezi apartman dairelerine yaşam verir oldu. Natürellik ve ağacın, ahşabın ön tasarıya çıktığı bu dekorasyon tarzında en fazla seçim edilen perde modeli ise kruvaze perdelerdir. Öbür dekor stiline göre daha sade olan bu stildeki perdelerde tabiatı yansıtan yeşil, kahverengi, mavi tonları ön tasarıya çıkar. Alanına göre yeniden tabiatla özdeşleşmiş desenler ürünlere eşlik eder. Mutfakta yapraklı, sebzeli ve meyveli perdeler açık kahve rengi tonları tabanlarda karşımıza çıkar. En beğenilen kruvaze mutfak perde rengi ise açık mavi ile açık yeşildir. Mutfak perdesi çdenkleri hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz mutfak stor perde modelleri yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın