Konsol Boyama Nasıl Yapılır?

Mobilyalarınızı beğenerek alıyor ama emin bir vakit kullandıktan sonra ise bunalıyorsunuz. Bu gidişatta onu değiştirmenize gerek yok konutta kendiniz boyayarak tertemiz bir mobilyaya sahip olabilirsiniz. Özellikle çok kullanılan konsollar zamanla çizilmekte, üzerinde kirler olabilmektedir. Bu gidişatta ise size konsol boyama nasıl yapılır sualinin yanıtını vermek gerekiyor. Bunun için öncelikle hangi renge boyayacağınıza karar vermelisiniz. Şayet aynı renkte kullanmaya devam etmek istiyorsanız işiniz çok daha basit satılan sprey boyalardan alabilirsiniz. Bunun için evvel konsolun yüzeyini tozdan ve kirlerden temizletmek için deterjan ile arınmalısınız. Arındıktan sonra ise boyama operasyonuna geçebilirsiniz.

Konsol Boyama Nasıl Yapılır ?

Konsolunuzu boyarken boyanın kokusundan rahatsız olmamak için kesinlikle bol hava alan hatta olasıysa da sarih bir alan kullanmalısınız. Konsol boyama nasıl yapılır sualine verilen yanıtta ilk operasyon üzerindeki boyadan temizlemesini sağlamalı bunun için zımpara yapmalısınız. Zımpara ile konsolun yüzeyini zımparalamanız ile yüzeyin pürüzsüz olmasını sağlayacaksınız. Ardından maske takmalısınız bu biçimde boyama sırasında çıkan havayı solumak zorunda kalmayacaksınız. Şayet çekmeceleri varsa bunları da çıkartmalı ve ayrıca boyamalısınız. Boyanın renginden emin olmak için evvel görünmeyen bir yerinde minik bir kısmı boyamalısınız. Bu boyanın renginden hoşnut olduğunuz takdirde de evvel konsolu ters olarak yere koymalı ayaklarını ve yan cephelerini boyamalısınız. Bu boyadığınız yüzeylerin kurumasının ardından ise masayı ayaklarının üzerine koymalı ve üst kısmını boyamalısınız.

Konsolu İki Kat Boyamayı Umursamama Etmeyin

Tek bir kat boyama neticesinde istediğiniz netliği elde etkeniz olası olmayacaktır. Bu sebeple kesinlikle ikinci kat boyayı da yapmalısınız. Burada dikkat etkeniz gereken nokta ise ilk kat boyanın kurumasının kesinlikle beklenmesi gerektiğidir. Konsol boyama nasıl yapılır bu biçimde anlattığımız yazımızda verdiğimiz ipuçları ile konsolunuzu tertemiz bir hale getirebilirsiniz. Ardından da artık daha profesyonel olacak ve konutunuzda rengini değiştirmek istediğiniz mobilyalarınız olduğunda bunları da boyayacak ve yeni mobilya almak için bütçe ayırmayacaksınız. Dikkat etkeniz gereken en ehemmiyetli nokta boyanın kuruması için belirtilen vakit süresince beklemenizdir aksi takdirde boyalı yüzeye değdiğinizde elinizin izi çıkacaktır.

Konsol Boyama Nasıl Yapılır?

Konsol Boyama Nasıl Yapılır?

Konsol Boyama Nasıl Yapılır?

Konsol Boyama Nasıl Yapılır?

Konsol Boyama Nasıl Yapılır?

Konsol Boyama Nasıl Yapılır?

Konsol Boyama Nasıl Yapılır?

Konsol Boyama Nasıl Yapılır?

Konsol Boyama Nasıl Yapılır?

Konsol Boyama Nasıl Yapılır?


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir