Koltuk Ölçüleri Hakkında Bilgiler

Koltuk Miktarları her modele göre değişmektedir. Hatta marka içerinde dahi koltukların yükseklikleri, genişlikleri ve uzunluğu oldukça değişmektedir. Bunun sebebi natürel ki kimi konutların büyük kimi konutların ise minik koltuğa lüzum dinlemesindendir. Bunun da başlıca sebebi elbette insanların emin koltuk modellerini sevmeleri ancak kendi konutlarına uygun olan büyüklüğü alacak olmalarıdır. Bu surattan sizlere bugün kısaca farklı koltuk miktarları ve farklı koltuk modellerini göstereceğiz. Kendinize en uygun koltuk miktarları ne diye merak ediyorsanız bu tamamen sizin boyunuz ve değişik fiziksel özellikleriniz ile alakalıdır. İnternetten alışveriş yaparken her ne kadar kavramak azıcık güçleşse de, baktığınız koltukların miktarlarını metre ile hesapladığınız sürece mesele olmayacaktır.

Koltuk Ölçüleri Hakkında Bilgiler

Koltuk Miktarları Ne Kadar Değişiklik Gösterir?

Koltuk miktarları ne kadar değişiklik gösterir sualinin kesin bir yanıtı bulunmamaktadır. Bunun sebebi natürel ki modellerde saklıdır. Misalin L koltuk miktarları için Loda markasının Alba koltuğuna baktığımızda bu güzel L koltuk 70 cm yüksekliğe ve 303 cm uzunluğa sahiptir. Yatak kısmı kapalıyken koltuk oturma kısmı 102 cm olmaktadır. Ancak yatak açıldığında bu uzunluk 205 santime çıkmaktadır. L koltuk miktarları gördüğünüz gibi sadece koltuğun modeline göre değil koltuğun özelliğine göre dahi değişmektedir. Koltuk miktarları özellikle koltuk ekiplerinde değişiklik göstermektedir. Misalin tekli koltuk miktarları ile köşe koltuk miktarları karşılaştırılmasa da aynı ekipte iken oturma minderi kısmının enine bakmanız gerekmektedir. Buna hemen birer misal verelim. Koltuk miktarları için bir koltuk ekibi miktarları ile devam edelim. Hemen görsellerimizde bulunan İstikbal StarX modeli koltuk ekibine bir bakın. Bu pembe köşe koltuk miktarları ve tekli koltuk miktarları gerçeğinde denk genişlikte koltuk minderine sahiptir. Koltuk miktarları genellikle eşlikte bu kadardır. Kalan eşliklere baktığınızda öyle olmadığını göreceksiniz. Misalin Köşe koltuk miktarları yerden 890 cm kadar uzunken tekli koltuk miktarları yalnızca 880 cm uzunluğundadır. Natürel ki arada devasa bir değişiklikten laf edemeyiz ancak aynı olmadıkları da oldukça apaçıktır. İstikbal markası bu koltuk ekibinde tıpkı geri kalan koltukları gibi her mahsulünün ölçülerine sayfasına ilave etmiştir. Görsellerimizden de bulabilirsiniz.

Koltuk Ölçüleri Hakkında Bilgiler

Koltuk Miktarları Farklarının Sebepleri Nedir?

Koltuk miktarları değişiklik sebepleri arasında lüzum uyumaktadır. Bazı konutlar büyük olacağından o konutların lüzumu olan koltuk miktarları da büyük olacaktır. Misalin hemen görsellerimiz arasındaki Vivense Asteria koltuk modeline bakabilirsiniz. Bu köşe koltuk miktarları iki farklı biçimde gösterilmiştir. Bunun sebebi l koltuk modelinin ucunun iki farklı yerde de bulunabilecek olmasıdır. L koltuk miktarları yatak olup olmayacak olmasına göre değişiklik göstermektedir. Uzunluğu 300 cm olmasına karşın yatak açıldığında kaplayacağı alan 118 cm olacaktır. L koltuğun uzun kısmı ise 190 cm’dir. Başka Bir Deyişle l koltuk miktarları yatakla birlikte değişse de uzun kısmı kadar açılmayabilmektedir. Koltuk miktarları için son misalimiz ise Modalife Olivia tekli koltuk miktarları ve ikili koltuk miktarları olacaktır. Bu tekli koltuk ve ikili koltuğun miktarlarına baktığımızda, İstikbal ekibinin aksine, koltukların oturma kısımları farklı miktarlardadır. Tekli koltuk için bu miktar 830 cm iken, ikili koltuk için 930 cm’dir. Bu İkili koltuğun yastık kısımlarının daha şişkin olması ile basitlikle açıklanabilir bir vaziyettir. Ayrıca ikili koltuk yatak olabilen bir model olduğundan sırt kısmı da yatağın uzunluğuna dahil olup 1120 cm olmaktadır. Tam bu ayrıntılar özellikle konut döşerken oldukça ehemmiyetlidir. Misalin koltuk miktarlarının yanlış alınması neticeyi yatak özelliğini kullanamayabilirsiniz. Bu gibi şeylerden sakınmak için uzunluklara bakmayı ve konutunuzda ölçmeyi unutmayın.

Koltuk Ölçüleri Hakkında Bilgiler

Koltuk Ölçüleri Hakkında Bilgiler

Bir cevap yazın