Klasik Yemek Odası Takımları

#Reklam Responsive

Ilham veren yemek odası dekorasyon fikirlerinin başında bayağı yemek odaları geliyor. Işlemeli ve kabartmalı mobilya tasarımlarının parlak kadife kumaşlar ile buluştuğu bu ekipler, insanı kendi evinde adete zamanda yolculuğa çıkarıyor. Ancak bayağı yemek odası ekipleri diğer yemek odası ekiplerine göre daha büyük ve geniş mobilyalardan oluştuğu için geniş yer kaplıyor. Yani bu stil bir yemek odası için çok büyük bir salona ya da geniş bir odaya ihtiyaç dinleyebilirsiniz.

Klasikliğin rengi bej

Avrupa tarihinin en gösterişli ve şık dönemi olan Rönesans dönemi tablolarına baktığınızda iri yemek masalarında düzenlenen zengin ziyafet sofralarını görürsünüz. Rastgele bir epilepsiye gittiğinizde de aynı biçimde devasa masalar ve onlarca sandalye ile iri yemek odası mobilyaları vardır. Bu bayağı dönemin en güzel temsilcisi mobilyaların hepsi krem rengi ve bej rengi tonlarındadır. O dönemlerden itibaren bayağı mobilyanın rengi de bu renk tonları olmuştur. Hemen hemen tüm perde ve salon ekipleri ile basitlikle geçim sağlayan bu renklerde yemek odası ekipleri de bulmak çok basittir.

Hem bayağı hem çağdaş

Çağdaş yemek masası modelleri ile bayağı kadife döşemeli iri sandalyelerin sentezinden oluşan orjinal tasarımlar da son zamanların en güzel ekiplerinden. Bir kısmının ağır olduğu bir kısmının ise çağdaş ve spor olduğu bu tasarımlar, iki stil arasında müthiş bir denge sağlar. Açılabilir çağdaş masalar ile işlemeli sandalyeler, varsayım ettiğinizden çok daha çekici bir görünüme sahiptir. Dilediğiniz stildeki büfe ve perdeler ile konbinleyebileceğiniz bu tasarımları da değişik renk gruplarından da seçebilirsiniz.

Kruvaze perdelerin gölgesindeki şıklık

Klasik yemek odası ekipleri en güzel kruvaze stilindeki kadife perdeler ile konseptlenir. Kocaman pencereleri olan bir salonunuz varsa ve ayrıca bir yemek odanız yoksa netlikle pencere tarafını yemek odası olarak kullanmalısınız. Koltukların olduğu kısmı istediğiniz gibi basitçe aydınlatabilirsiniz ancak yemek alanında sabah kahvaltıları için yeterli natürel ışıklandırma olmalıdır. Ayrıca kalın açık renk kadife perdeler ile oluşturacağınız şık etraf ile hem kendinizi hem de konuklarınızı saraydalarmış gibi sezdirebilirsiniz. Bu kadife perdeleri açık renk tonlarındaki tüller ile bitirmeyi de unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir