Klasik ve Etkileyici Lobi Dekorasyonu

Klasik ve Etkileyici Lobi Dekorasyonu

Otel lobileri misafirlerin iç mekanda ilk gördükleri ve otel ile ilgili fikir sahibi olmalarını sağlayan yerlerdir. Çoğu insan otel lobisinden etkilendikleri için oteli seçenek edebilmektedir. Ayrı olarak konuklar burada hoş zaman geçirebilmektedir. Bu yüzden oldukça önemli bir alandır. Dekorasyonunun etkileyici olması gerekir. Sizlere yazımızda klasik ve etkileyici lobi dekorasyonları ile ilgili ipuçları ve örnekler sunacağız. Vazgeçilmez ve asil bir tarz olan klasik stili kullanarak, neler yapılmış bakalım.

Klasik Lobi Dekorasyonları

Lobi denildiğinde akla otel, butik, pansiyon gibi mekanlar gelir. İnsanların konaklamak emeliyle kullandığı bu alanlar, dekorasyonları ile insanlar için daha cazip ve çekici hale getirilebilir. Bilhassa lobi ilk girişte müşterilerin ilk gördüğü alandır. Bu alanın etkileyici olması otel açısından yararlı olacaktır. Lobiler konukların yalnızca giriş emeliyle kullandıkları alan değildir, burada oturarak vakit geçirebilir, sosyalleşebilirler. Bu istikametiyle rahat ve şık olması oldukça önemlidir. Bu özel alan için vazgeçilmezler arasına girmiş klasik dekorasyon öğelerini kullanmak yerinde olacaktır. Klasik lobi mobilyaları ile hem görsel olarak dikkat çekecek, hem de rahat bir ortam sunmuş olacaksınız. Otelinizin stilini ortaya koyarak, daha klas ve ağır bir hava yakalayabilirsiniz.

Büyük Camlı Otel Lobisi

Vazgeçilmez ve Şık Bir Tarz : Klasik Stilde Lobi Dekorasyonu

Klasik dekorasyon stili uzun vakittir kullanılan ve kullanılmaya devam edeceği belli olan bir tarzdır. Bu tarzda oldukça geniş bir model seçeneği mevcuttur. Otelinizin tarzını yansıtan modelleri seçerek müşterilerinizi ilk bakışta etkileyebilirsiniz. Klasik dekorasyonda mobilyalarınızın ince teferruatları ile konuklarınızı mutlu edebilirsiniz. Klasik dekorasyonunu özelliği budur, zarafeti ve konforu teferruatta saklıdır.

Ahşap ayrıntılara sahip mobilya grupları seçerek candan bir his uyandırabilirsiniz. Seçeceğiniz renkler ile bu samimiyeti pekiştirirsiniz. Krem rengi, beyaz, mor, sarı ve deniz mavisi gibi tabii ve dikkat çekici renkler kullanmalısınız. Mobilyaların yanı sıra duvarlar için etkileyici tablo yada duvar resimleri seçenek etmelisiniz. Teferruatlarda ise sehpa ve dolap gibi mobilyalar seçenek edebilirsiniz.

Modern Tamamen Cam Otel Lobisi

Etkileyici ve Fonksiyonel Seçimler Lobiler

Seçtiğiniz lobi mobilyalarını bütünleyerek hoş ve şık bir alan oluşturabilmek için halılarınız, ışıklandırmalarınız duvar süsü ve aksesuarlarınızı otel konseptine uygun seçmelisiniz. Bunların dışında hoş koku ve canlı nebatları de bitirici unsurlar olarak kullanabilirsiniz. Nebatlar ile lobi daha rahat bir alana dönüşür. Konuklarınızın sıkılmadan zaman geçirebileceği bir ortam yaratmak önemlidir. Konforlu ve hoş bir alanda hissetmeleri için mobilyalarınızın daha rahat, lobinin ferah olması gerekir. Mobilyaların yerleşimi uzak aralıklarla yapılmalı ki insanlar birbirine çok fazla yakın olmamalıdır. Böylelikle mahremiyetleri de savunmuş olacaktır.

Gelişen teknoloji ile insanların ihtiyaçları da değişmeye başlamıştır. Geçmişte lobide mecmua, kitap gibi vakit geçirilebilecek araçlar kabul görse de, son zamanlarda bunlara ek olarak teknolojik teferruatlara yer açmanızda yarar olacaktır. Televizyon, internet, şarj alanı gibi teferruatlar konuklarınız tarafından sevilecektir.

Bir cevap yazın