Kız Çocuk Odası Dekorasyonu

Kızınız olacak ve onun için bir oda mı hazırlıyorsunuz? Ya da kızınız var ancak eşyaları bebeklikten kalma olduğu için değiştirecek misiniz? O zaman sizlere vereceğimiz kız çocuk odası dekorasyonu fikirleriyle kızınızın odasını oldukça hoş bir biçimde düzenleyebilirsiniz. Kız çocuklarınızın odasını kumpaslarken yalnızca pembe rengini kullanmak zorunda değilsiniz. Hayal eforunuzu sarih yakalamanız oldukça ehemmiyetli. Yeniden de pembe rengi çok beğeniyorsanız ve kızınızın odasında da bulunmasını çok istiyorsanız o zaman natürel ki kullanabilirsiniz. Kız çocuklarının odaları için pek çok değişik hoş renk alternatifi bulunmaktadır. Özellikle mavi ve mor renklerinin kombinasyonlarıyla oluşturulan odalar oldukça iç açıyor. Şayet hazırsanız bu dekorasyonları nasıl yapacağınızı anlatalım.

Kız Çocuk Odası Dekorasyonu

Kız Çocuk Odası Dekorasyonu

Kız çocuk odası dekorasyonu yaş grubuna göre oldukça değişmektedir. Şayet çocuğunuz bebek ise o zaman onun güvenliği açısından tam oyuncaklar büyük ve yutulamaz yapıda olmalıdır. Bebekler için en tehlikesiz ve sıhhatli olarak görülen oyuncakların başında amigurumi örgü oyuncaklar gelmektedir. Bebeğinizin odasını ve yatağını süslemek ayrıca onun da oynayabileceği sıhhatli bir oyuncağı olsun isterseniz o zaman amigurumi oyuncakları dekorasyonda netlikle kullanmalısınız. Odasında şifonyer ya da dolabı varsa üzerini doldurmamanızı öneri ederiz. Özellikle emekleme çağındaki çocuklar bu stil nesnelerden yardım alırlar. Onlar bu nesnelerden yardım alırken üzerlerindeki nesneler en iyi olasılıkla düşüp onları korkutabilir en makûs olasılıkla yaralanmalarına neden olabilir. Masaların üzerini süslemek yerine duvarlarınızı süsleyebilirsiniz. Bunun için ufak fotoğraflar oldukça ideal olacaktır. Misalin görsellerimizin arasında da gördüğünüz gibi etekleri çiçekten olan balerin kızlar çocuklar için oldukça dikkat çekici süslemeler olabilmektedir. Aynı zamanda bebek kafası yapıştırmaları gibi şeyler de kullanabilirsiniz. Başka bir görselimizde gördüğünüz gibi dörtlü ekip halinde olan ufak fotoğrafları da seçim edebilirsiniz. Duvara astığınız bu ziynetleri daha da özel ve anlamlı hale getirmek isterseniz o zaman eşinizle birlikte bu süslemeleri yapabilirsiniz. Misalin tabiat gibi ortak bir tema tanımlayın ve birbirinizden habersiz tabiat fotoğrafları çizin ve birbirinizin görmeyeceği biçimde kurutun. İkinci tema olarak hayvan seçin ve tekerrür çizim yapın. Çizdikleriniz kuruyunca eşinize gösterip eğlenebilir ardından ise duvara asabilirsiniz.

Kız Çocuk Odası Dekorasyonu

Kız Çocuk Odası Dekorasyonunu Nasıl Yapmalı

Oda dekorasyonu sadece fotoğraflarla sağlanmaz. Aynı zamanda duvar kâğıdı gibi ayrıntılar da ilave edebilirsiniz. Duvar kağıdının desenine bağlı olarak tüm odaya ya da belli duvara kaplayabilirsiniz.  Şayet duvar kağıdının bir sürü ayrıntıyı varsa ve çok doluysa o zaman en çok ışık alan duvara duvar kağıdını koymak isteyebilirsiniz. Fazla ayrıntılı değilse ve biçimler arasındaki boşluk da çok fazlaysa o zaman her duvara da uygulayabilirsiniz. Çocuğunuzun azıcık daha büyük olduğunu varsayarsak duvar kâğıdı yerine desenleri siz de çizebilirsiniz. Misalin en büyük ve eşyasız duvara gidin. Çocuğunuzla birlikte duvarın alt kısmında top oynayan çocuklar çizin. Hatta bunu aile faalliğine çevirebilir ve oldukça şahane süre geçirebilirsiniz. Yeniden çocuğunuzun daha büyük olduğunu varsayarsak o zaman masa üstüne oyuncaklar koyabilirsiniz. Hatta hayvan biçiminde kumbara koyabilir ve çocuğunuza paranın kıymetini ve para yönetimi gibi mevzuları öğretebilirsiniz. Odasına sallanan koltuk gibi eğlenebileceği mobilyaları da ilave edebilirsiniz. Kitap okurken ya da yalnızca sallanmak istediğinde hemen koltuğuna gidecektir. Ayrıca çocuğunuzun odasına bir tane çalışma masası almanız da oldukça ehemmiyetlidir. Onun boyuna uygun ve alakasını sürükleyen masa ve sandalye sayesinde çok daha sevinçli bir biçimde masasına oturmaya razı olacaktır. Ayrıca duvarına hoş bir askılık da koyabilirsiniz.

Kız Çocuk Odası Dekorasyonu

Kız Çocuk Odası Dekorasyonu

Kız Çocuk Odası Dekorasyonu

Kız Çocuk Odası Dekorasyonu

Kız Çocuk Odası Dekorasyonu

Kız Çocuk Odası Dekorasyonu

Kız Çocuk Odası Dekorasyonu

Kız Çocuk Odası Dekorasyonu

Bir cevap yazın