Kız Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri

Kız çocuklar, ailenin prensesleridir. Hem annesi hem de babası tarafından desteklenen bu düşüncenin odalarında da aynı biçimde devam etmesi gerekir. Yani kız çocuk odası dekorasyon fikirleri prenses odası temaları çevresinde şekillenir. Çocuklarımıza okuduğumuz masalların hemen hemen hepsinde sırma saçlı, dünya güzeli prensesler var. Natürel olarak çocuklar da kendilerini bu prensesler yerine koyuyor. Nreel erkek çocukların her biri birer süper kahramansa kız çocuklarının da her biri dünya güzeli prensesler. Tabiki çocuklar çok değişiktir. Tüm kız çocukları prenses olmak istemeyebilir, o zaman onların hayalinde ne varsa odaları da o biçimde olmalıdır.

Binbir gece masallarından fırlamışçasına, en süslü kız çocuk odaları

Çocuk odası dekorasyonları bazen tüm konutun dekorasyonunundan hem çok daha güç hem de çok daha giderli olabilir. Özellikle aksesuarlar ve ek mobilyalar bazen çok yüksek maliyetler ile satılmaktadır. Kendini binbir gece masallarında gibi sezmek isteyen genç hanımlar için cibinlikli iri karyolalar, her yerinden tüller ve kumaşlar geçen büyük yataklar en güzel seçimlerdir. Pembe gibi pastel tonların ön tasarıda olduğu bu tasarımları kadife perdeler ile bitirebilirsiniz. Aynı zamanda böyle bir oda konseptinde sıradan desenli duvar kağıtları ile küçük bir kadife uzanma koltuğu olmazsa olmaz. Tüllerini ve kurdelelerini kaldırarak bir anda havasını değiştirebileceğiniz bu çocuk odası konsepti, kızların genç kızlık zamanlarında da hala kullanılabilir özellikte olacaktır.

Hem çocuk hem genç olanlara, değiştirilebilir dekorasyon fikirleri

Kız çocukları erkek çocuklarına göre odasını kardeşleri ile paylaşmaya daha açıktır. Böyle bir gidişatta şayet çocuklar arasında yaş farkı varsa dekorasyon fikirleri azıcık daha değişik olmalıdır. Uzun dönem genç odası dekorasyon fikirleri bu stil gidişatlar için daha doğru olabilir. Şöyle ki duvar kağıtları ve gardropların küçük olana göre çalışma masası ve yatakların büyük olana göre dekore edilmesi gibi çözümler bulunabilir. Ya da odayı bütün ortadan ikiye bölmüş gibi düşünüp iki tarafa da tamamen değişik konseptler uygulanabilir.

Yaşları yakın çocuklar için ranzalı oda tasarımları

Ranzalı çocuk odası konsepti dar alanlar için planlanmış mükemmel çözümlerdir. Tıpkı erkek çocuk odası dekorasyon fikirleri mevzusunda da bahsettiğimiz gibi ranzalı yataklar ile çocuklarınıza daha fazla reyin ve cümbüş alanı kalır.

Bir cevap yazın