Kız Bebek Odası Dekorasyonu

Son zamanlarda yapılan konut dekorasyonları oldukça konforlu ve şık olmaktadır. Konut dekore edilirken birde bebek odaları tasarımları yapılmalıdır. Bebek odaları dekore edilirken konforlu ve nitelikli eşyaların seçilmesine umursanmalıdır. Kız ve erkek bebeklerin gelişim düzeyleri olduğundan uzmanlar her çocuğun kendine ait bir oda olması gerektiğini korunmaktadır. Kız bebek odası dekorasyonu yapmak isteyen bir aileler ilk olarak en doğru eşyaları bulamalıdır. Konfor ve rahatlık oldukça ehemmiyetlidir. Zira bu eşyalar bebeğin emin bir yaşa gelene kadar yaşayacağı ve bitkinliğini atacağı yerdir.

Kız Bebek Odası Dekorasyonu Hazırlanırken Yapılması Gerekenler

Kız bebek odası dekorasyonu yapılırken tıpkı değişik odalar gibi konfor oldukça ehemmiyetlidir. Genç bir kız olana kadar zamanının çoğunu bu odada geçirecek olan bebeğin odası yapılırken oldukça dikkatli olunmalı ve doğru eşyalar seçilmelidir. Bebek odaları oldukça sade ve kumpas içinde olmalıdır. Bebeğin sıhhatine hasar veren eşya ve malzemelerden sakınılmalıdır. Beşikte kullanılacak olan malzemeler oldukça natürel, nitelikli ve konforlu olmalıdır. Renk tercihi yapılırken de pembe rengin dışında sarih renk tonlarını da kullanabilirsiniz.

Kız Bebek Odası Dekoru İmali

Kız bebek odası dekorasyonu yapılırken genellikle pembe ve kırmızı renkleri seçim edilir. Fakat kız bebeklerin çok fazla bu renklere boğmamak gerekmektedir. Bu sebeple odaya eşya seçilirken her rengi seçmeniz muhtemeldir pembe rengi de seçilecekse oldukça sarih tonları ya da pastel tonlarlı seçilmelidir. Odanın duvar boyası yapılırken krem, bej ve acık tonlarda olan değişik renkler kullanılmalıdır. Oda da olması gereken yatak, dolap ve aynalı şifonyer de oldukça sarih renk tonlarına sahip olan nitelikli malzemeler ile yapılmış olmalıdır. Oda içine de kullanılan renkler tanımlandığı zaman odanın stil ve rengine göre halı ve perdeler alınmalıdır. Alınan tül perde aynı biçimde krem tonlarında olmalıdır. Üzerine koyacağınız fon perde ise seçmiş olduğunuz renk ile aynı olabilir hatta üzerinde bazı desenlere yer verilebilir. Duvarlar çerçeve içinde fotoğraflar ile süslenebilir. Bebeğin beşiği nitelikli nevresim ekipleri ile süslenerek kullanıma hazırlanabilir. Aynı zamanda oda içinde bebeğe ait bez ve mama ve değişik malzemeleri koyabileceğiniz minik bir dolap ya da çekmece kullanabilirsiniz.

Salon Dekorasyonunda Gri ve Kırmızı Kombinasyonu

Kız Bebek Odası Dekorasyonu

Kız Bebek Odası Dekorasyonu

Kız Bebek Odası Dekorasyonu

Kız Bebek Odası Dekorasyonu

Kız Bebek Odası Dekorasyonu

Kız Bebek Odası Dekorasyonu

Kız Bebek Odası Dekorasyonu

Kız Bebek Odası Dekorasyonu

Kız Bebek Odası Dekorasyonu


Bir cevap yazın