Kırmızı Mutfak Dekorasyonu

Kırmızı mutfak dekorasyonu nasıl yapılır merak mı ediyorsunuz o zaman bu yazımıza güzel geldiniz! Değişik kırmızı mutfak dekorasyon görselleri de paylaştığımız bu yazımızda kırmızı mutfağınız için en uygun dekorasyonu yapacağınıza eminiz. Ayrıca mutfak dolaplarınız kırmızı olmasa dahi nasıl mutfağınızı nasıl kırmızı gösterebilirsiniz anlatacağız. Ufak bir mutfağınız varsa kırmızı ve bordo gibi renkleri kullanmanızı öneri etmiyoruz. Bunlar mutfağınızı daha ufak gösterebilmektedir. Ancak bazı değişler yaparak bunu da tersine çok basitçe çevirebilirsiniz. Bildiğiniz gibi dekorasyon işleri zaman ister. Azıcık zamanınızı ayırarak oldukça hoşlanacağınız bir mutfağınız olacaktır. Ayrıca dekorasyon yaparken kullandığınız öğeler sayesinde oldukça güzel bir görüntü de ortaya çıkacaktır. Hazırsanız dekorasyonu anlatmaya başlayalım.

Kırmızı Mutfak Dekorasyonu

Kırmızı Mutfak Dekorasyonu

Kırmızı mutfak dekorasyonu için eşyaları seçerken dikkat etkeniz gereken şeyler vardır. Ancak bunların ilki ışıklandırmadır. Kırmızı mutfaklar az evvel de dediğimiz gibi mutfağınızı ufak gösterebilir. Ancak iyi ışıklandırılmış bir mutfağınız varsa bu vaziyet sizin için geçerli olmayacaktır. Tek bir ışık kaynağı yerine duvardan geçen sıralı bir ışık kaynağı olması çok daha iyi olacaktır. Boydan boya geçen ışıklar sayesinde odanızın her köşesi ışık alacaktır. Ayrıca şayet mutfağınız büyükse ana ışık kaynağı olan lambanızın rakamını iki de yapabilirsiniz. Bu sayede her ne kadar sıralı ufak ışıklarınız olsa dahi ana ışıkla daha rahat edeceksiniz. Kırmızı mutfak dekorasyonu da olsa başka renk de olsa mutfağınızda netlikle terek olmalıdır. Terekler oldukça fazla kullanım alanına sahiptir. Kullandığınız noktaya göre baharatlarınızı koyduğunuz yer olabilir. Şayet tezgahınızın üstündeyse o zaman kaşıklarınızı koyduğunuz bir terek olabilir. Terekler genelde parlak gümüş demirden yapılmaktadır. Kırmızı bulmak yerine içerisine koyacağınız ziynetleri kırmızı seçmek daha iyi olacaktır. Misalin baharatlıklarınızı kırmızı yapabilirsiniz. Bu odayı fazla kırmızı renge sokar diyorsanız o zaman siyah ya da beyaz gibi daha hafif bir renk kullanabilirsiniz. Kırmızı dolaplı mutfaklarda tezgahlar genellikle beyaz olurlar. Bu odanızı daha da açacaktır. Terek zati gümüş olduğu için tezgahınızla geçimli baharatlıklar ise kırmızı olduğu için dolaplarla geçimli olacaktır. Aynı biçimde kepçe gibi malzemelerinizi de kırmızı yaparak tezgâhın üstündeki terekle dolaysız bir iletişim kurabilirsiniz.

Kırmızı Mutfak Dekorasyonu

Kırmızı Mutfaklar için Başka Dekorasyonlar

Kırmızı bir mutfağınız varsa o zaman duvarlarınızı hoşça süslemelisiniz. Misalin kırmızı elma olan bir tabloyu mutfağa asmak hiç de makûs bir fikir değildir. Bu biçimde oldukça güzel bir mutfak elde edeceksiniz. Sadece kırmızı elma gibi bir meyve seçmek zorunda da değilsiniz. Odak renklerinde kırmızı olan rastgele bir şey oldukça iyi olacaktır. Bunların dışında mutfağınıza ufak raflar yapabilir ve onları ufak aşçı heykeli gibi ufak biblolarla doldurabilirsiniz. Kırmızı bir mutfak saati de kullanabilirsiniz. Her ne kadar fırınların kendi saatleri olsa dahi süsleyici bir mutfak saati bulundurmak makûs olmayacaktır. Mutfağınız kırmızı değilse dahi kırmızı bir mutfakmış gibi de kullanabilirsiniz. Misalin beyaz mutfak dolaplarınız olduğunu farz edelim. Sırça kadehlerinizden mutfaktaki el bezine kadar her ufak aleti kırmızı hayal edin. Böylesi beyaz bir mutfakta daha çok dikkat toplayacağı için bu mutfağa kırmızı dememek imkânsız olacaktır. Ayrıca şayet başka renkler de kullanmak zorunda kalırsanız bej gibi ya da kahverengi desenli natürel renkler seçebilir ve kırmızının apaçıklığını olduğu gibi vazgeçebilirsiniz. Benzerini siyah bir mutfakta da yapabilirsiniz. Görselde gördüğünüz gibi mutfak dolaplarınız her ne kadar siyah olursa olsun ortaya konmuş en büyük tezgah kırmızı olduğundan mutfağınızın rengini kırmızı olarak andırmanızı sağlayacaktır.

Kırmızı Mutfak Dekorasyonu

Kırmızı Mutfak Dekorasyonu

Kırmızı Mutfak Dekorasyonu

Kırmızı Mutfak Dekorasyonu

Kırmızı Mutfak Dekorasyonu

Kırmızı Mutfak Dekorasyonu

Kırmızı Mutfak Dekorasyonu

Kırmızı Mutfak Dekorasyonu

Kırmızı Mutfak Dekorasyonu

Kırmızı Mutfak Dekorasyonu

Bir cevap yazın