Kahverengi Yatak Odası Dekorasyonu

Ferah, aydınlık mis gibi bir odada uyanmanın neşeyi başka hiç bir şeyde yoktur. Güne dinamik başlamanın şahane bir gün geçirmenin ilk şartı pak bir uyku çekmek, ardından da mutlu bir biçimde uyanmak. Ngerçek uykuya dalmak için doğru bir biçimde dekore edilmiş, doğru bir biçimde ışıklandırılmış odada yatmak gerekiyor aynı biçimde bir odada uyanmak gerekir. Gece süresince sık sık uyanmak, iyi yatamamak, fazla ışık ya da az ışıktan dolayı uykuya dalmada mesele yaşamak vücudunuzu hırpaladığı gibi sizi de asaplı ve sabırsız yapar. Tüm bu nedenlerden ötürü yatak odası dekorasyonu çok önemlidir. Yatak stili, ışıklandırması, odanın konsepti, mobilyaların rengi ve hatta perdelerin modeli ile uyum içerisinde olması gereken bu en özel oda yaşamınıza artı katabileceği gibi yaşamınızı kabusa da çevirebilir. İnsan ruhunu dinlendiren ve aynı zamanda dekorasyonda en çok seçim edilen renklerden biri olan kahverengi ile hazırlanan kahverengi yatak odası dekorasyonu size esin verici fikirler sunabilir.

Tabandan başlayalım, kahverengi yatak odası halıları

Halı ve perde rastgele bir alanın dekorasyonuna egemen renkleri oluşturur. Siz tüm mobilyaları değişik renklerde seçseniz dahi koyu renk bir halı ve koyu renk bir perde odaya koyu renk dekorasyon havası katar.  Yatak odası konutun en pak bölümlerinden biri olduğu için bu odada genelde açık renk tonlarında halılar seçim edilir. Ancak halınızı perdeniz ile geçimli seçmeniz gerektiği için illa açık renk olmalı demek yanlış olur. Kahverengi tonlarının ağırlıklı olduğu bir dekorasyonda şayet karyola, dolaplar ve  komodinler koyu kahve tonlarındaysa sütlü kahve tonlarında bir halı ile odanın rengini dengeleyebilirsiniz. Sütlü kahve tonundaki halıda koyu kahve desenler odaya devingen bir hava katar. Isterseniz burada bej rengi veya kum beji halılar da kullanabilirsiniz.

Peki duvarlar ne renk olmalı?

Kahverengi yatak odasına ne renk boya boyamak gerekir, tartışılır. Ağır bir havası olan basmakalıp, rustik bir yatak odası için kahverenginin tonlarında bir renk kullanılabilirken tamamen de kapkara olmasın bari duvarlardan ışık yansısın oda aydınlansın derseniz krem ve bej tonlarında duvar boyası seçim edebilirsiniz. Değişik renk tonlarındaki dekorasyonlar için yatak odası dekorasyon modelleri yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın