İki kişilik Çocuk Odası Takımları

Çocuk odası dekorasyonlarında yeni trend ölçülü mobilya ekipleri hazırlatmak olmaya başladı. Artan üretim neticesinde düşen maliyetler, özel imal mobilyalar ile seri üretim fabrikasyon mobilyaları maliyetlerini birbirine oldukça yakın bir hale getirdi. Şayet iki karakter çocuk odası ekipleri arıyorsanız ve bunu uzunca bir süre kullanmayı düşünüyorsanız, o zaman hiç düşünmeden özel ölçü mobilyalara göz atmalısınız. Odanızın ölçülerini aldıktan sonra size yatak ve ranza seçenekleri ile değişik modeller çıkardıklarında ne kadar alanı yatak için ne kadar alanı çocukların reyin bölgesi olarak kullanmak istediğinize karar verebilirsiniz.

İki Kişilik Cocuk Odası Fil Desenli

Kız ya da Erkek Çocuk Farketmiyor

Iki çocuğunuzdan biri kız öteki erkek ise, odayı bütün ortadan ikiye bölmüş gibi düşünüp bir tarafını başka öteki tarafını apayrı bir biçimde dekore edebilirsiniz. Kız çocukların pembe  ve beyaz tonlarındaki prenses odalarına rağmen erkek çocukların otomobilli, batman gibi süper kahramanlı değişik oda hayalleri vardır. Odanın bir tarafına bir yatak öteki tarafına öteki yatağı koyarak herkesin hudutlarını tanımlayabilirsiniz. Kız çocuk odası dekorasyonu hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz kız çocuk odası dekorasyon fikirleri başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz. Ortadan reyin alanı oluşturuyormuş gibi geçirebileceğiniz cibinlik ile de herkesin kendi alanında kalmasını sağlayabilirsiniz. Kız çocuğunuzun alanındaki duvar kağıdını onun seçtiği bir model, erkek çocuğunuzun alanıdaki duvar kağıdını da onun seçtiği bir model olarak kullanıp herkesi mutlu edebilirsiniz. Erkek çocuk odası mevzusunda da daha ayrıntılı bilgi almak için erkek çocuk odası dekorasyon fikirleri başlıklı yazımını okumanızı öneri ederiz.

Klişe renklerden uzaklaşın

Iki kız çocuğunuzun ya da iki erkek çocuğunuzun beraber kalacağı odaların mobilya seçiminde klişe renklerden uzaklaşın. Çağdaş çocuk odası ekipleri artık kızlar için pembe erkekler için mavi renk tonlarından değişik renklere doğru ilerliyor. Cinsiyetçiliğin ön tasarıya çıktığı bu renkler yerine tabiata yönelmeyi sağlayan, iç huzur veren tabiatın renk tonları olan yeşil, beyaz ve bej rengine konutunuzda yer açın. Parlak kırmızılar ile pastel yeşillerin aydınlattığı bir çocuk odasında çocuklar da kendilerini parlak hayal dünyalarının içinde sezmeye devam ederler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir