Ikea Bebek Odası Dekorasyonu

Ikea bebek odası dekorasyonu nasıl olur merak ediyorsanız doğru yerdesiniz demektir. Ikea birbirinden değişik tasarımlarıyla hem bebeklerin hem de ebeveynlerin lüzumlarına karşılık veren pek çok oda tertip etmesi yapmıştır. Bu sayede oldukça hoş ve değişik dekorasyonlar ortaya çıkmıştır. Ikea bebek odası oldukça fazla unsurdan ve malzemeden oluşuyor. Ikea’nın tertip ettiği bebek odalarına baktığınızda sadece beşik ve dolaptan aşırısını görüyorsunuz. Bunun sebebi duvar renkleri gibi bir odanın tüm elementlerini en iyi biçimde kullandıkları içindir. Bu surattan kendi konutunuzda bebek odası dekorasyonu hazırlarken Ikea modelini misal almanız oldukça iyi olacaktır. Ayrıca minik ya da büyük fark etmez her oda için çok kullanışlı bebek mobilyaları sayesinde oldukça rahat edeceksiniz.

Ikea Bebek Odası Dekorasyonu

Ikea Bebek Odası Dekorasyonu

Ikea bebek odası dekorasyonu yapmak güç değildir. Görsellerimize bakarsanız beyaz bulutlu kırmızı duvar kağıtlı bebek odasını göreceksiniz. Bu bebek odası oldukça şahane bir misaldir. Şimdi anlatmaya başlayalım. Öncelikle yumuşak tonlarda ana dekorasyon rengi seçildiği için bebek için oldukça tatlı bir harekette bulunulmuştur. Bunun sebebi bebekler fazla parlak renkleri beğenip büyülenseler de reelinde bu biçimde daha mat renkler sayesinde odalarında daha rahat yatabilmektedirler. Ayrıca tamamen silik bir renk olmadığı için de bu duvar kâğıdı oldukça şahane bir seçimdir. Bununla birlikte her duvarda aynı duvar kağıdının uygulanmadığına da dikkat çekelim. Bu sayede odayı tamamen bu kırmızıya boğmamış ancak dikkatleri sürüklemiş oldular. Ikea bebek odasında kalan tam malzemelerin tahta ve sarih renkli olduğuna dikkat çekelim. Ayrıca bebeğiniz her ne kadar minik olsa dahi beziydi, oyuncaklarıydı, zıbınlarıydı derken oldukça fazla yer işgal edecektir. Buna hazırlıklı olmak ismine bol çekmeceli dolapları seçim etmelisiniz. Özellikle minik yaşlardayken çok devasa bir dolap seçim etmeseniz de olur ancak netlikle bol bol çekmecesi olmalıdır. Ayrıca bebeğiniz için bez değiştirme yerine de gereksinim dinleyeceksinizdir. Fazla yer kaplamaması ve daha doğal olması için bu kısmı bezden yapılma olan yerlerden seçim edebilirsiniz. Ayrıca bebek odasında netlikle sizin soluklanıp dinlenmeniz için bir berjer lüzumlu olacaktır. Odanın rengi ve dokusuyla geçimli bir berjer sayesinde çocuğunuzla ilgilenirken oldukça rahat edeceksiniz.

Ikea Bebek Odası Dekorasyonu

Bebek Odasında Reyin Alanı

Bebek odalarında netlikle reyin alanı kısmı olmalıdır. Bebeklerin gereksinimi olmaz diye düşünmeyin. Özellikle emeklemeye çalışan ve etrafındaki eşyaları keşfetmeye çalışan bebekler için bu oldukça lüzumludur. Bu reyin alanına koyacağınız oyuncaklar tamamen onun yaşına ve sıhhatine uygun olmalıdır. Ayrıca bu alanı kumpaslarken sadece o anki yaşına bakmanız da gerekmemektedir. Azıcık daha geliştiği zamanlar için yatırım olarak da düşünebilirsiniz. Misalin çocuk masası ve sandalyesi sayesinde kendiliğindene zaman geçirebileceği şahane bir yer elde edebilirsiniz. Özellikle büyük bir bebek odanız varsa bu biçimde çalışma kısmı yapmanızı öneri ediyoruz. Bebek odalarında reyin alanı olmasa dahi en azından oyuncaklarını tertip etmek için rafları kesinlikle olacaktır. Bebek ve çocuk odaları oyuncaklar suratından sık sık ayrılmaktadır. Bu surattan bebek odasının tasarımını yaparken oyuncakları basitçe toplayabileceğiniz bir oyuncak kolisi de bulundurmanız gerekmektedir. Oyuncakların ölçüsüne göre Ikea bebek odasındaki gibi yan yana kolileri koyabileceğiniz dolaplarınız olabilir. Ayrıca bu masa ve sandalyenin de tahtadan olmasını öneri ederiz. Bunun sebebi doğal mahsullerin bebek ve çocuklar için çok daha iyi olmasıdır. Ayrıca duvara asabileceğiniz başka depolama alanları gibi eşyaları da kullanabilirsiniz. Bebeğinizin odasının dekorasyonunda kullanabileceğiniz en hoş şeylerden birinin natürel ki onun resimleri olduğunu da usunuzda bulundurmalısınız.

Ikea Bebek Odası Dekorasyonu

Ikea Bebek Odası Dekorasyonu

Ikea Bebek Odası Dekorasyonu

Ikea Bebek Odası Dekorasyonu

Ikea Bebek Odası Dekorasyonu

Ikea Bebek Odası Dekorasyonu

Ikea Bebek Odası Dekorasyonu

Ikea Bebek Odası Dekorasyonu

Ikea Bebek Odası Dekorasyonu

Bir cevap yazın