Hastane Odası Süsleme Nasıl Yapılır?

Aylardır belki de senelerdir beklenen o gün sonunda geldi çattı. Ailenin yeni üyesi gelmek üzere. O zaman hiç süre kaybetmeden sağlık kurumu odası süsleme işine girişmek gerekli. Annenin doğumdan sonra geleceği, bazı yerlerde doğumu da yaptığı oda sağlık kurumu odasıdır. Buraya aynı zamanda doğum odası da denir. Bu odanın gelen bebeğin cinsiyetine göre pembe ya da mavi tonlarındaki renkler ile ya da rengarenk süslenmesi, çok güçlü bir yolculuktan çıkan anne için çok önemlidir. Bebek etraftaki renkleri ve biçimleri o zamanda kavrayamasa da bu odanın süslenmiş olması, güzel bir enerji vermesi için anne açısından çok önemlidir. Bebeğini doğurduktan sonra lohusalık dönemine giren anneyi duygusal yönden ağır bir zaman dilimi bekliyor.

Doğum odası süsleme malzemeleri nelerdir?

Çiçeği burnunda annenin zevkine göre değişse de bu odanın süslenmesinde kullanılan malzemelerin başında balonlar, tüller, özel olarak hazırlanmış duvar süsleri ve tabiki bol bol çiçilaveler kazanç. Hangi bayan balon ve çiçek beğenmez ki. Çiçilavelerin kurdeleler ve tüllerle bezendiği renkli odada annemiz geldiğinde başına takmak için kırmızı kurdele ya da kırmızı saten tacı da hazır olmalıdır. Güzel annemizi hazırlarken odayı süslemek için zamanınız kalmadıysa bunun için bir faallik firmasından da dayanak alabilirsiniz.

Şık anneler için şık odalar

Sağlık Kurumu odası süsleme örnekleri her yere ve bölgeye göre farklılık gösterebilir. Hemen hemen dünyanın her yerinde yaygın olan bu uygulamada bazen bazı alanlarda kullanılan ürünler farklılık gösterebilir. Bazı inanışlarda talihsizlik getirdiği düşünülen uygulamalar bazı inanışlarda aksine baht getirmesi için uygulanır. Daha sonra konutunuza götürüp bebeğinizin odasının kapısına da asabileceğiniz bebeğinizin adının yazılı olduğu kapı süsü, hem ziyaretçilerinizin sizi basit bulmasını sağlar hem de o güne dair şahane bir anı olarak kalır.

Süsleme tamam da peki doğum odası ikramları

Bunca şeyin arasında bir de ikramları mı düşüneceğim diyorsanız hiç merak etmeyin, ikram mevzusu en basitlerinden. Sevdiğiniz bir pastaneden sipariş edebileceğiniz kestane şekeri, badem şekeri ve mini macaronlar doğum odası ikramları için en iyi seçeneklerdir. Tabiki, hem annenin sütü arkasısın hem de gelenlerin ağzı tatlansın diye lohusa şerbetini de unutmamak gerekli. Sağlık Kurumu odasından önce bebek odası dekorasyonu hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz bebek odası duvar süsleri yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın