Hamam Tarzı Banyo Dekorasyonu

Pakliğin sembolü olan beyaz renk banyo dekorasyonlarında yerini tunç bakıra vazgeçiyor. Hamam stili banyo dekorasyonu arzları gün geçtikçe çoğalmaktadır. Bundan dolayı arz edilen dekorasyona egemen olan tuncun ve bakırın ağırlıklı olarak kullanıldığı banyo dekorasyonu çıkartıyor. Bu durumda Osman da bulunan hamam stili banyonun çok daha sıhhatli olduğunu gösterir. Göze daha çok hitap eden ve kullanımı oldukça rahat yakalayan banyoları yaşamımıza geri yolluyor.

Hamam Stili Konut Banyoları

Köklü bir farklılık olan banyo dekorasyon da Osmanlı iç mimarisinin esini olan 2020’de trendlerinön tasarıda. Hamam banyo dekorasyonu olarak kumpaslı çıkması sevinçli zaman geçirmek için oldukça iyi bir fırsat. Banyo her insan için değişik değişik anlamlar ifade edebilir. Dinlenmek, bitkinliği atmak, arınılmak ya da türevi bazı vaziyetler gibi. Bunun için kullanılan banyo, hamam stili konut banyoları ile birlikte otantik bir daha öncekinin modernize dönüşmesi hali ile birlikte fark yaratıyoruz. Antik Osmanlı hamamı izlerini gördüğümüz banyo dekorasyonlarında göz doldurma ve parlaklık banyolarımıza geri dönmüş olduk.

Hamam Stili Banyo Dekorasyonu

Kahvenin tonları mermer kullanımlı ayrıntılar ahşap değişler yaşamımıza geri dönüyor. Üstelik bu azamet değil şaşalı trendi tutmak ilk adımda duvar renklerini değiştirmek olmaktadır.

  • Hamam stili banyo tasarımı oluşturabilmek için duvarın karamel tonları yahutmuka gibi son trend olan banyo duvarları tercihine gidilmesi gerekir.
  • Musluklarda ve raflarda aksesuarın altın ya da bronz stillerde Osmanlı’ya ait bir ekip motiflerin kullanılması gerektiği unutulmamalıdır.
  • Mermer ve Çini olarak banyonun dekoru pembe beyaz mermer ve Çin’in karışımı arasında muhakkak bir kumpasa sahip olmaktadır.
  • Hamam stili banyo dekorasyonu için duş başlıkları ve musluklar paslanmaz çelikler kullanılırken tunç, bakır armatürler banyo dekorasyonunda başrolde rol oynuyor.
  • Mermerden yapılmış olan yuvarlakla lavabolar ve bakır taslar oluşan sıcak havadan size sauna stili arınma sağlamaktadır. Göze güzel gelecek bir yerde oturarak yorulmaksızın bakır koptuğu katlarda arınmanın sevincini yaşaya öğreniyorsunuz.
  • Banyoda depolama alanı olarak ahşap dolapların kullanımı yeniden Osmanlı stili hamam banyolarını çağrıştıran bir öteki dekorasyon farklılığıdır.
  • Böylece dolaba sığmayan fazla eşyalar dekorasyonu bitirici olan ahşap dolaplarda yerini alarak banyo kumpasında toplu bir görünüm sağlar.
  • Küvette kahverengi tonlardan bir perde ilave edebilir ya da fayanslar da motifler seçim edebilirsiniz.

Daha Önceki usul yıkanmanın bilimsel olarak da çok çok sıhhatli olduğu öğrenilmesinden dolayı yapılan banyo dekorasyon da köklü farklı yaşandı. Hemen hemen her insan evinde gün geçtikçe daha çok yer alıyor.

Bir cevap yazın