Gri Uyumlu Oda Dekorasyonu

Odalarımız tamamen bizi yansıtsın isteriz. Duvarlar arasında ufak dünyamızı kurarız. Bazıları darmadağınık renkler arasında kaybolmayı hoşlanır. Odasında sadeliği ve çağdaş stili seçenlerin en gözde seçimi genelde gridir.Burada yazdığımız gri geçimli oda dekorasyonu fikirleri sizlere destekçi olacaktır.

Gri Geçimli  Oda Dekorasyonu ve Geçimi

Şayet duvarlarınızı gri yaptıysanız eşyaların renkleri ve konumları çok ehemmiyetlidir. Gri geçimli bir renk olduğu için hakikatinde grinin dekoru oldukça kolaydır. Ehemmiyetli olan beğendiğiniz renklerin geçimli tonlarını kullanmanız. Sarih tonlarda bir gri duvar boyası kullandıysanız eşyalarınızdan kimilerini renkli seçmek isteyebilirsiniz. Mesela beyaz çalışma masanızın sandalyesini mavi ya da pembe hatta siyah dahi seçim edebilirsiniz. Tüm odanızı sarih tonlarda eşyalarla dekor etseniz dahi gayet şık görünecektir. Ben daha canlı bir manzara görmek istiyorum diyorsanız koyu ve sıcak tonlarda renkler kullanmanızda fayda var. Misalin kırmızı yastıklar ya da turuncu bir halı odanıza capcanlı bir hava katacaktır. Koyu gri duvar boyası seçim ettiyseniz de aynı koşullar geçerli. Yalnızca boğucu bir görüntü oluşturmamak ismine eşyalarınızın çoğunluğunu sarih tonlarda seçmeniz yeterlidir. Her iki biçimde odanızda çağdaş stil atmosferini oluşturabilirsiniz.

Gri Dekor

Duvar boyalarınız değişik renklerde olabilir. Gri geçimli oda dekorasyonu eşyalarınızda kullanabilirsiniz. Minik hareketlerle stil bir odaya sahip olmanız muhtemel. Duvarınızın rengine göre grinin doğru tonlarında eşyalar seçmelisiniz. Mesela duvarınız pembe, krem gibi sıcak renkler ise zevkinize göre tercih yapmalısınız. Renklerde karşıtlığı beğeniyorsanız koyu tonlarda griyi seçmeli, geçimli ve daha uysal bir hava beğeniyorsanız sarih tonlarda gri eşyalar kullanmanızda fayda var. Duvarlarınız mavi, mor gibi soğuk tonlarda diyelim. Bu gidişatta da aynı mevzulara dikkat faktörüz gerek. Karşıtlık beğeniyorsanız sarih tonlar kullanmalı, sadelik istiyorsanız koyu tonlar kullanmalısınız. Griyi oda dekorasyonunda kullanırken dikkat edilmesi gereken en ehemmiyetli faktörlerden biri de ışıktır. Odanızın ışığı daha çok gören kısmına koyu renk eşyalar, gölge kalan kısma sarih renk eşyalar koymanız göze daha hoş görünecektir. Duvarlarınızın daha ışık alan kısmını da öbür duvarlardan birkaç ton koyu yapabilirsiniz.

Gri Uyumlu Oda Dekorasyonu

Gri Uyumlu Oda Dekorasyonu

Gri Uyumlu Oda Dekorasyonu

Gri Uyumlu Oda Dekorasyonu

Gri Uyumlu Oda Dekorasyonu

Gri Uyumlu Oda Dekorasyonu

Gri Uyumlu Oda Dekorasyonu

Gri Uyumlu Oda Dekorasyonu

Gri Uyumlu Oda Dekorasyonu

Gri Uyumlu Oda Dekorasyonu


Bir cevap yazın