Gri Koltuk Kombinleri

Gri koltuk kombinleri için şunu söyleyebiliriz. Genel olarak konut dekorasyonunda seyrek kullanılan bir tondur, kullanmak isteseniz dahi tesiri sebebiyle sakınabilirsiniz. Özellikle gri koltuk kombinasyonlarının kombinasyonları çok incelenir ama gri ile geçimli renkleri nasıl birleştireceğinizi öğrenmiyorsanız yapılan kombinasyon daha güç hale gelecektir.Aslında gri koltuk kombini yapmak hiç güç değil. Genellikle gri tonları insanlarda soğuk bir tesir vazgeçmektedir. Soğuk yerine seçilen sıcak renkler daha değişik tesirler yaratabilir.Soğuk havanın aksine gri koltuk ekibi uygun renklerle konutunuza dingin ve sıcak bir hava getirebilir.Kırmızı, son zamanlarda gri çekyatlarla en çok kombine edilen renklerden biridir. Grinin soğuk tesirine karşın kırmızı, özellikle yastık rengi olarak kullanıldığında veya arka tasarı perdelerinde kullanıldığında enerji ve canlılığı artırabilir, kırmızı harikulade bir geçim sağlayabilir.

Gri Koltuk Kombinleri

Gri koltuk kombinleri yazımızda da söylediğimiz gibi sıcak ve cırtlak renklerle geçim sağlayabilir. Mesela gri koltuklarınızda sarı rengi de kullanabilirsiniz. Koltuğunuzun üzerindeki kırlentlerin sarı olması, arka duvarda bir sarı çerçeve ve sarı bir masa hiç de fena durmaz. Sarı renk gri geçimi çok güzel ve sıcak bir görüntü sağlayabilir. Gri koltuk kombinlerinde zaferli olacağınız bir başka renk ise mavi ve turkuaz renkleridir. Objelerde ve süsleyici mahsullerde hatta perdelerde dahi bu renklerle çok hoş geçim sağlayabilirsiniz. Hatta halınızda minik turkuaz renkleri dahi çok canlı olacaktır.

Hangi Koltuk Ekibini Almalıyım?

Gri koltuk kombinleri yaparken alanınızın ebadına dikkate etmelisiniz. Salonunuzu ya da odanız çok ufak ve dar ise gri rengi önermeyiz. Ama geniş ve büyük bir alana sahipseniz gri koltukları öneririz. Gri koltuklarda L stili köşeli oturma grupları da konutunuzu çok şık gösterebilir. Duvar renklerinizi grinin bir tık üst koyu renkleri yapabilirsiniz. Bunu dilerseniz duvar kağıtları ile de yapabilirsiniz. Geniş bir konutunuz varsa büyük geri koltuklar almanız daha mantı olur. Zira bu biçimde daha sıcak ve göze daha dolu gelen bir görünüm elde edebilirsiniz. Duvarlarınıza takacağınız renkli tablolarla konutunuzu çok daha şık hale gelebilir.


Bir cevap yazın