Göz Alıcı 20 Cibinlikli Yatak Odası Takımı

Cibinlikli yatak odası ekipleri, seksenli doksanlı senelerde çok popüler olan ancak zaman içerisinde o zamanki popüleritesini yitiren yatak odası ekipleridir. Cibinlik kullanmanın gerçek emeli sinek ve sivrisinek stili gece yatarken sizi rahatsız edebilecek canlıları uzak yakalamaktır. Sıcak bölgelerde özellikle yaz aylarında ortaya çıkan sivrisineklere hiç bir sinek ilacı fayda etmez. Gece yatarken sizi hem uyandırmaması hem de ısırmaması için en iyi yöntem cibinlik kullanmaktır. Cibinlikli yataklar sineklerden korunmak dışında güzel ve şık göründüğü için de seçim edilmektedir. Cibinlikli yatak odası ekipleri inegöl mobilya dahil, İstikbal mobilya, Bellona ve tüm mobilya markalarının yatak odası koleksiyonlarında bulunmaktadır. Bebekler için özel tasarımları yanında kız çocukları ve erkek çocukları için de özel tasarımları vardır. Yhamlenin üst kısmındaki yatak odası cibinlik aparatına asılan tül ya da ince kumaşa cibinlik denir. Bu örtü, yatağın çevresini sararak dışarıdan rastgele bir şeyin girmesini maniler. Kampçıların çok iyi bildiği cibinlikler, tabiatta böceklerden korunmak için sık sık kullanılır. Ysaldırı odalarında kullanılan cibinlikler ise bir kaç kategoriye dağılır.

  1. Klasik cibinlikli yatak odaları

Yhamlenin kenarında uzanan borunun üst kısmı dal gibi eğilerek uzar. Cibinliğin gerçek ağırlık taşıyıcı kısmı burdadır. Tül örtüler bütün olarak bu kısma asılır. Uçları ise yatağın tamamını örtecek biçimde yerleştirilir. Hafif ve saydam olan bu cibinlikler yatak odalarında en çok kullanılan modellerdir. Bu stil tül cibinlikli örnekleri galerimizde görebilirsiniz.

Göz Alıcı 20 Cibinlikli Yatak Odası Takımı
          2. Bez, Kumaş cibinlikli yatak odaları Genelde beyaz keten kumaşların kullanıldığı bu cibinlikler daha çok büyük yatak odalarında süsleyici amaçla kullanılır. Daha Önceki sarayların yatak odalarına baktığımızda bu stil kumaş cibinliklerin sık sık kullanıldığını görürüz. Yhamlenin iç kısmını dışarıdan ayıran, hatta kapatıldığında yatağın içinin görülmesini yasaklayan bu cibinlik ötekisinden değişiktir. Bu modellerdeki yatak odası cibinlik aparatı genelde ahşaptır. İstenildiğinde bu perdemsi cibinlikler açılıp kenarlara bağlanabilir.         3. Çağdaş cibinlikli yatak odaları Çağdaş cibinlikler de genelde kumaş ve tüllerden oluşur. Pembe gibi mavi gibi renklerin yanında ağırlıklı olarak krem rengi ile tonlarından seçim edilirler. Çağdaş yatak odası dekorasyonlarında oldukça alaka gören bu cibinlik perdeler, genelde yatak üzerinde yer alan çerçeveye asılır. Tıpkı perde gibidir, isterseniz çtakım kapatabilir isterseniz açabilirsiniz. Bu stil cibinlikli yatak odası dekorasyonlarında bu örtüler kenarlara güzel bir biçimde bağlanarak durur, pek açılmaz. Kullanım biçimi böyledir.

Göz Alıcı 20 Cibinlikli Yatak Odası Takımı

Ysaldırı odası için cibinlik nereden alınır?

Şayet yatağınız cibinlikli değilse ona sonradan ekleme yapabilirsiniz. Kendinize özel cibinlik satın almak isterseniz; mobilya mağazaları ile çeyiz malzemeleri satan dükkanlarda bulabilirsiniz.

Ysaldırı için kendim cibinlik yapabilir miyim?

Ysaldırı odası cibinlik üretimi gerçeğinde oldukça basittir. Daha önceden kullanılmış ve aşınmış cibinlikleri kullanabileceğiniz gibi sıradan bir perde tülü kullanarak da basitlikle cibinlik yapabilirsiniz. Yhücumunuzun üzerine uzun tahtalardan çerçkonuta yapabilirsiniz. Çerçkonuta dışında uzun borulardan oluşan cibinlik direğini de bu tülü asmak için kullanabilirsiniz. Çağdaş zamanların romantik yatak odası dekorasyonları için galerimizdeki en güzel cibinlikli yatak odası örneklerine göz atmayı unutmayın.

Bir cevap yazın