Gergi Tavan Modelleri

Çağdaş bir konut dekorasyonuna sahip olmak isteyen bireyler için geliştirilen tasarımlar arasında gergi tavan modelleri ehemmiyetli bir yer yakalamaktadır. Özellikle yüksek tavanlı konutlarda, bürolarda bu tavan modeli çok özel bir ambians yaratmaktadır. Gergi tavanı yapmak için öncelikle bir hazırlık yapılır. Tavan alçıpan, profiller ve led ışıklar ile taban hazırlanır. Ardından da seçilen gergi üzerine kaplanır ve artık tavanda çok hoş bir görüntü oluşur. Tavanda oluşmasını istediğiniz görüntü için dikkat faktörüz gereken noktalar bulunmaktadır. Özellikle konut dekorasyonu stilinize uygun olan modelleri seçim etmelisiniz. Çağdaş bir dekorasyon varsa şayet siz de çağdaş bir görünüşe sahip olan motifler ve fotoğraflar ile hazırlanmış olan modelleri seçim edebilirsiniz.

Konut Dekorasyonunda Gergi Tavan Modelleri

İlk uygulanmaya başlandığında özel bir uygulama olduğundan maliyeti yüksek olarak düşünülüyordu. Bu sebeple de çok fazla seçim edilmiyordu. Daha sonra ise gergi tavan modelleri çoğaldığı gibi bunun için gelen arzlarda çoğalmaya devam etti. Maliyetinin çok yüksek olmaması ile de yalnızca konutun salonunda değil istene her kısmında uygulanmaya başlandı. Mutfağında sarih renklerin dominant olduğu bireyler mutfak tavanına yaptıracakları altın sarısı işlemelerin olduğu gergi tavan yaptırdıklarında dekorasyon bitirilmektedir. Oğul odasına mavi ve onların beğendiği çizgi film kişiliklerinin olduğu bir uygulama yaptırılırken kız çocukların odasına bir masal havası yaratılacak olan modeller yaptırılabilir.

Tüm Tavanı ya da Bir Kısmını Kaplayan Gergi Tavan

Genellikle tam tavanı kaplayan gergi tavan modelleri öğrenilmekle beraber değişik tasarımlarda düşünülmektedir. Tavanın ortasında salonun biçimine uygun olarak kare ya da dikdörtgen bir kısım tavandan azıcık daha pespaye olacak biçimde hazırlanır ve üzerine istenen modelde gergi tavan yapılır. Bu uygulamayı yalnızca tavanda değil aynı zamanda odanın bir duvarında çalışma odasında masa üstünde bulunan duvarda ya da mutfakta tezgah art duvarda da kullanabilirsiniz. Bu mevzuda hayal eforunuzu kullanmanız yeterli olacaktır. Böylece çok değişik bir dekorasyon tarzını siz de oluşturabilir ve davetlilerinizin hayran olacağı zevkiniz ile öne çıkabilirsiniz. Bu mevzuda fikir almak için daha evvel yapılmış uygulamaları da araştırabilirsiniz.

Gergi Tavan Modelleri

Gergi Tavan Modelleri

Gergi Tavan Modelleri

Gergi Tavan Modelleri

Gergi Tavan Modelleri

Gergi Tavan Modelleri

Gergi Tavan Modelleri

Gergi Tavan Modelleri

Gergi Tavan Modelleri

Gergi Tavan Modelleri


Bir cevap yazın