Fransız Balkon Örnekleri

Fransız balkon modelleri Türk balkonlarından oldukça değişiktir. Fransız balkon modelleri balkon kapısının önüne minik bir adım atma yeri gibi bir çıkıntıya sahiptir. Bazen sandalye koyup oturacak kadar alan sağlasa da çok seyrek içerisine masa konulmaktadır. Gördüğünüz gibi Türk balkonlarına göre genellikle işlevsiz gibi olsa da Fransız balkon modelleri gerçeğinde çiçek yetiştirmek için oldukça uygundur ve hoş görünmektedir. Fransız balkon modelleri artık ülkemizde de sık sık uygulanmaktadır. Ferforje Fransız balkon modelleri özellikle nasihat edilmektedir. Bunun sebebi elbette daha normal ve daha şık görünmelerinden kaynaklanmaktadır. Görsellerimiz arasında da pek çok değişik Fransız balkon misalleri bulunmaktadır. Şimdi daha fazla misallere bakalım.

Fransız Balkon Örnekleri

Fransız Balkon ile Güzel Görünüşlü Balkonlarınız olsun!

Fransız Balkon modelleri devamlı olarak değişen modellerdir. Özellikle ferforje Fransız balkon modelleri hem normal Fransız balkonları gibi göründüğü için hem de oldukça şık durduğu için en çok hoşlanılan Fransız balkon modellerindendir. Ferforjenin anlamı demir dökümdür. Fransız balkonlarında bu stil demir kenarların olması onu görselimizdeki gibi şık yapmaktadır. Ayrıca oturacak ya da eşya koyacak fazla alan bulunmayacak olması için nebatlarla süslemenin en hoş yoludur. Ferforje Fransız balkona bu stil dekorasyonla süslenmesini nasihat ederiz. Bunlara ek olarak binanın dış cephesi de oldukça ehemmiyetlidir. Misalin tuğla desenli bir binada ferforje Fransız balkon modelleri çok daha fazla şık duracak ve dikkat toplayacaktır. Fransız balkon modellerine baktığımızda oldukça değişik şeyler görmekteyiz. Misalin ferforje Fransız balkon modelleri aksine daha çağdaş Fransız balkon modelleri bulunmaktadır. Ferforje olan modeller gibi bu modelleri de özellikle yeni yapılan binalarda görmekteyiz. Genellikle hafif mavimsi bir sırçayı olan bu balkon modelleri de kısıtlı alanı sayesinde tıpkı Fransız balkon modellerine benzemektedir. Bu stil balkon modelleri ferforjeye göre daha çağdaş görünmektedir. Şayet çağdaş görünen bir Fransız balkon modeli isterseniz bu stil balkon modellerini seçim edebilirsiniz. Ayrıca balkonlar konutun da bir parçası olduklarından dolayı çağdaş bir tasarıma sahip bir konut dekorasyonu yapacaksanız o zaman balkonu da bu biçimde çağdaş olan bir konut bulmanızı nasihat ederiz.

Fransız Balkon Örnekleri

Fransız Balkon Modelleri

Fransız balkon modelleri gördüğünüz gibi oldukça değişebilmektedir. Ayrıca yeniden dediğimiz gibi konutun içi ve dışının da meblağlı olması bizlere göre oldukça iyi olacaktır. Bu surattan Fransız balkon perde misalleri de bakmanız zorunludur. Fransız balkon perde misalleri özellikle bu stil balkonlar için yapıldığından çok şık olacaktır. Genellikle Fransız balkon modellerinde saksılar balkonu dekore etmek için kullanılmaktadır. Bu surattan özellikle dışarıdan bakan bireyler için bu balkonlar oldukça dikkat çekicidir. Bu balkonların olduğu yerlerdeki perdeleri dikkatli seçmeniz zorunludur. Misalin sade tasarımlı bir binada oturuyorsanız ve balkonunuz bu biçimde fazla dikkat topluyorsa arkaya fazla renkli bir perde koymanızı nasihat etmemekteyiz. Fransız balkon için nasıl perde modelleri önerirsiniz derseniz o zaman yanıt kolay. Daha düz beyaz renginde olan perde modelleri öteki perdelere göre çok daha iyi olacaktır. Sade olduğu için dikkat toplamayacak ve tüm dikkati balkondaki çiçeklere toplayacaktır. Ancak Fransız balkon dekorasyonu yapmayacaksanız o zaman daha ziynetli perdelere de yönelebilirsiniz. Misalin ışıltılı olan ziynetler özellikle balkondan çok daha hoş görünecektir. Ancak burada konutunuzun içerisinde olan dekorasyon da oldukça ehemmiyetlidir. Başka Bir Deyişle balkon ve kalan odaları balansta yakalamanız ve hem balkon dekorasyonunu hem de konutunuzun içinin dekorasyonunu aynı yakalayıp temayı da aynı yapmanız zorunludur. Buna dikkat ederseniz oldukça şık Fransız balkon modelleriniz olacaktır.

Fransız Balkon Örnekleri

Fransız Balkon Örnekleri

Fransız Balkon Örnekleri

Fransız Balkon Örnekleri

Fransız Balkon Örnekleri

Fransız Balkon Örnekleri

Fransız Balkon Örnekleri

Fransız Balkon Örnekleri

Fransız Balkon Örnekleri

Fransız Balkon Örnekleri

Fransız Balkon Örnekleri

Bir cevap yazın