Ferforje Çiçeklik Modelleri İle Yapabileceğiniz 30 Harika Dekorasyon

Konutlarımıza bahar getiren çiçeklik ve saksı tasarımları içerisinde en beğenilen, en çok seçim edilen en elverişli modellerden biri de ferforje çiçeklik modelleridir. Hem iç dekorasyonda hem de dış dekorasyonda rahatlıkla kullanabildiğimiz bu çiçeklikleri her yerden de bulabiliriz. Bu yazımızda ferforje çiçeklik modelleri nelerdir ile onların meskeni mevzusunda fikirler oluşturduk. Salonlarınızda, bahçelerinizde, balkonlarınızda kullanmak için kullanışlı süsleyici unsurlar arıyorsanız, çoktan buldunuz dahi!

Ferforje Çiçeklik Modelleri İle Yapabileceğiniz 30 Harika Dekorasyon
Kapalı balkon dekorasyonu yaparken en çok lüzumumuz olan şey saksılardır. Dar ve küçük olan balkonların dekorasyonunda özellikle çiçek meskeni tamamen saksı ve çiçeklik modeline bağlıdır. Ferforje çiçeklik dediğimiz üst üste demir saksı meskenleri sayesinde en küçük alanlarda dahi oldukça fazla çiçek kullanabilirsiniz. Ferforje sözcüğü orijinalinde demirden yapılan biçimli eşyalar anlamına kazanç. Bu nedenle ferforje saksılar ve çiçeklikler dışında ferforje yataklar, ferforje kitaplıklar, ferforje kapılar ve sandalyeler ile masalar da vardır. Fransız balkon olarak öğrenilen, kenarları tamamen demir işlemlelerden oluşan balkon işlerine de ferforje denir.

Ferforje Çiçeklik Modelleri İle Yapabileceğiniz 30 Harika Dekorasyon
Saksıların büyüklüğüne göre sıralanabildiği bu çiçeklik modellerinin çok değişik biçimleri vardır. Tavandan asılanlar, bisiklet biçiminde olup hem oturma yerinde hem de sepet kısmında saksıları olan, kitaplık gibi raflardan oluşan, üç dört katlı olan ya da az katlı olanlar. Tavandan asılan modeller genelde çok küçük konutları dekore etmek için seçim edilir. Bisiklet stili olanlar genelde bahçe gibi teras gibi geniş açık hava dekorasyonlarında kullanılır. Tek kattan oluşan aynı zamanda sehpa gibi kullanılanlar ise en çok salon dekorasyonlarında kullanılır.

Ferforje Çiçeklik Modelleri İle Yapabileceğiniz 30 Harika Dekorasyon
Kitaplık stili yüksek olanlar yeniden çoğunlukla salonlarda seçim edilir. Ayrıca bu ferforje çiçeklik modellerinin oda ayırıcı gibi iri olanları da vardır. Bunları büyük salonlarınızı ikiye bölüp daha kullanışlı bir hale getirmek için de kullanabilirsiniz. Ysaldırı odalarında canlı çiçek meskeni pek önerilmediği için ufak tasarımları suni çiçilaveler ile yatak odalarında Galerimizdeki örnekleri araştırarak hangi stil ferforje çiçeklik modelinin hangi stil odada nasıl kullanılabileceği mevzusunda fikirler edinebilirsiniz. Her mevsim bahar havasını konutlarımızda yaşamak için çiçilaveler koşul, olmazsa olmaz.

Bir cevap yazın