Farklı Veranda Modelleri

Değişik taraça modelleri neler olabilir diye merak ediyorsanız o zaman doğru yerdesiniz! Şimdi sizlere görsellerimizde de göreceğiniz gibi birbirinden değişik ve oldukça farklı çeşitlerde pek çok taraça modelini göstereceğiz. Değişik taraça modelleri de nasıl olabilir ki diye merak ediyorsanız bu sualin yanıtı hakikatinde oldukça basit. Sadece sarih ya da kapalı taraçaların o tasarımı değil aynı zamanda nasıl süslediğiniz de oldukça ehemmiyet taşımaktadır. Sayfamızda bu mevzu ile ilgili pek çok değişik bahçe mobilyası yazımıza da bakabilirsiniz. Ayrıca birbirinden değişik görsellerimiz de bulunduğu için kendinize en uygun taraça modelini ve buna uygun olacak dekorasyonu seçmekte hiç zorlanmayacaksınız. Şimdi hazırsanız değişik taraça modellerinden azıcık bahsedelim.

Farklı Veranda Modelleri

Değişik Taraça Modelleri

Değişik taraça modelleri oldukça değişik tasarımlar sayesinde sizin hayallerinizi süsleyen ve heves ettiğiniz o taraça modeline erişmenizi sağlayacak modelleri içerisinde barındırmaktadır. Değişik taraçalara baktığımızda ilk gördüğümüz malzeme elbette ahşap olanlardır. Özellikle ormanlık konutlar için ahşap olan taraça modellerini nasihat ederiz. Tabiatla oldukça geçimli bir taraçanız olacaktır. Büyük ya da minik bir bahçe fark etmeksizin oldukça rahat bir biçimde bu taraça modelini kullanabilirsiniz. Taraçanızı tasarlarken ahşap yapmak dekorasyon mevzusunda da basitlik sağlayacaktır. Ayrıca daha sıradan ve aile havası isterseniz de ahşap taraçalardan yararlanabilirsiniz. Burada ahşabın renginin ehemmiyeti oldukça ehemmiyetlidir. Misalin koyu renkli bir ahşap çok daha retro hava verirken sarih renkli ahşaplar daha çağdaş bir hava verecektir. Misalin beyaz ahşaplı sıradan iki katlı prefabrik Amerikan evine baktığımızda bütün dokümansal ve televizyonda gördüğünüz o konutları andırıyorsunuz. Ancak burada beyaz kullanılması o konutların taraçasına konulacak eşyaları oldukça çeşitlendirmektedir. Misalin beyaz ahşap olduğu için siyah renkli bahçe mobilyası kullanabilirler. Beyaz ve siyah oldukça geçimli bir terslik yaratacaktır. Aynı biçimde beyaz mobilyalar da kullanabilirler. Misalin beyaz dökme demir bir mobilyanın üzerine çiçek desenli bir minder yerleştirebilirsiniz. Bu oldukça güzel görünecektir. Sarih taraça olacağı için özellikle yağmur mevsimlerine dikkat etmenizi nasihat ederiz. Ayrıca ahşap yağmurlardan daha çok etkileneceği için sarih taraça olan konutlarda bakımı da oldukça ehemmiyetlidir.

Farklı Veranda Modelleri

Kapalı Taraça Modelleri

Sarih taraça modelleri tasarım olarak birbirinden değişik görünse de kapalı taraçaların tasarımı çok daha değişebilmektedir. Bunun sebebi kimi kapalı taraçalar sırça olsa da bazıları yarı kapalıdır. Başka Bir Deyişle sürgülü dolap gibi ya bütün açarsınız ya da dışarıya tamamen kaparsınız. Bu surattan kapalı taraça modellerine bakarken hangisini istediğinize oldukça dikkat faktörüz zorunludur. Şayet çok fazla yağmur ve rüzgar alan bir konutunuz varsa o zaman tamamen kapalı olan taraça modellerini seçim edebilirsiniz. Bu sayede hem konutunuzu dışarıdan gözetmiş olacaksınız hem de konutun ısısını daha çok içeride yakalayabileceksiniz. Ancak bu hava vaziyetlerinin negatifliğine karşı manzaraya devam etmek istiyorsanız o zaman sırçayla kaplı taraça modellerine yönelebilirsiniz. Sırçayla kaplı taraça modellerinin de elbette makûs yanı bulunmaktadır. O da sık sık arınılması gerekmesidir. Ancak leke yakalamaz olan sırça modellerinden alırsanız bu meseleye bir nebze çözüm bulabilirsiniz. Ayrıca siz içeride otururken dışarıya görünmek istemiyorsanız o zaman ayna olan sırça modellerini de seçim edebilir ve dışarıdan bakıldığında saklı kalabilirsiniz. Sırçalı taraça modellerinin hoş tarafı ise siz içerideyken dışarıyı gönül rahatlığıyla izleyebilmeniz ve hafiflemenizdir. Sırçalı taraça modellerini sıklıkla apartman balkonlarında gördüğümüz gibi müstakil konutlarda da görmekteyiz. Şayet oturduğunuz yerin daha kuru bir abuhavayı varsa o zaman sırça taraça modellerini şiddetle nasihat ediyoruz.

Farklı Veranda Modelleri

Farklı Veranda Modelleri

Farklı Veranda Modelleri

Farklı Veranda Modelleri

Farklı Veranda Modelleri

Farklı Veranda Modelleri

Farklı Veranda Modelleri

Farklı Veranda Modelleri

Farklı Veranda Modelleri

Farklı Veranda Modelleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir