Farklı Salon Tasarımları

Salon tasarımınızı değişmek istiyorsunuz ama ne yapmak istediğinize dair net bir fikriniz yok mu? O zaman doğru yerdesiniz. Değişik salon tasarımları yazımız sayesinde kendinize en uygun salon tasarım fikrini elde edeceksiniz. Sadece bizim sizlere söyleyeceğimiz şeyleri yapmak elbet zorunda değilsiniz. Bunun yerine bizim sizlere söylediklerimizi birer esin olarak alırsanız daha iyi olacaktır. Bu biçimde salonunuzda yapacağınız her dekorasyon farklılığında sizlerin de birer imzası olacaktır. Değişik salon tasarımlarına bakarken kendinize sıfırdan koltuk ekipleri gibi eşya farklılığına gitmeniz de gerekmeyecektir. Bunun yerine yalnızca koltuk suratlarını değiştirebilirsiniz. Bu biçimde hem daha ucuza gelecektir hem de odanıza değişik bir hava katmış olacaksınızdır. Şayet hazırsanız şimdi değişik salon tasarım fikirlerini vermeye başlayalım.

Farklı Salon Tasarımları

Değişik Salon Tasarımları

Bu diyeceğimiz reelinde değişik değil ancak oldukça ehemmiyetlidir. Konutun en çok müddet geçirilen yeri salondur. Salonunuzun bol bol ışık alması o surattan oldukça ehemmiyetlidir. Bizim görsellerimizde gördüğünüz her konutun ortak noktası da büyük ve ışığı rahat geçiren sırçalardır. Sırçalarınız minikse geliştirmeniz zorunludur. Büyük sırçalar sayesinde odanız daha ışık alacak ve yaptığınız her başkalaşımı da daha pozitif karşılayacaktır. Misalin birbirine ters renkleri kullanmanız gibi. Misalin görselimizde gördüğünüz gibi siyah beyaz bir oturma odasına kırmızı bir koltuk ve sarı bir ayaklık koymanız gibi odada değişik olacak şeyleri koymanız oldukça ehemmiyetlidir. Bu sayede gözümüz sıradan şeylere alışmaz ve değişiklik gözümüze daha güzel gelecektir. Aynı zamanda değişik bir salon tasarlarken muhtelif büyüklükteki objeleri kullanmak oldukça ehemmiyetlidir. Bu objeler sayesinde konutunuzdaki mekân algısı değişecek ve oturma odanıza hareketlilik gelecektir. Bunu yapmak için en basit vazoları kullanabilirsiniz. Büyük ve ince vazolardan minik kalın vazoları kullanmaya kadar pek çok değişik vazo çeşidini kullanabilirsiniz. Vazo gibi şeylere el kol çarpar kırılır ya da konutta kedi veya çocuk var riskli olur diyorsanız o zaman vazo kullanarak değişiklik yaratmak yerine çerçeveler ve aynalar kullanabilirsiniz. Beklenmedik yerlerde beklenmedik aynalar dikkat toplayacak ve konutunuzu değişik gösterecektir. Bunun haricinde başka duvar ziynetleri de kullanabilirsiniz.

Farklı Salon Tasarımları

Değişik Minimal Tasarım Fikirleri

Salonunuz minikse o zaman fazla eşya kullanmayacağınız tasarımları seçim etmelisiniz. Özellikle minik salonları minimal bir bakışla planlamak ehemmiyetlidir. Oturma odanızın duvarlarını beyaz gibi bir renge boyamakla işe başlayabilirsiniz. Dört duvar beyaz sıkıcı bir netice olur mu diyorsunuz? O zaman televizyonunuzun olduğu duvara renk katması için duvar kâğıdı kullanmayı deneyin. Tüm duvarlara duvar kâğıdı sererseniz duvarlarınız dolu görünecektir bu surattan odanız da küçülecektir. Ancak odanın renkleriyle geçimli bir duvar kağıdı konutunuzu daha da hoş gösterecektir. Misalin oturma odanız beyaz ve bej ağırlıklı bir oda olsun. O zaman yatay çizgileri bej olan temel rengi beyaz olan bir duvar kağıdı modelini kendinize seçebilirsiniz. Bu biçimde odanız daha büyük görünecektir. Minimal ve değişik salon tasarımları arayışındaysanız o zaman az evvel de dediğimiz gibi eşyalardan kurtulmanız gerekecektir. Salonunuz minikse o zaman halı sermek dahi aşırılık olabilmektedir. Genellikle halıyı büyük odalar için öneri ederiz. Bununla birlikle oturma odanızda tekli koltuk ya da sandalye varsa onların altına bir tane yuvarlak ve odanın renkleriyle geçimli minik bir halı koyabilirsiniz. Halının sade olması ehemmiyetlidir. Koltuğun ya da sandalyenin üzerinde desen yoksa ve sadeyse altında da yeniden bej gibi bir halı varsa o zaman oldukça şık ve değişik bir tasarım olacaktır. Bu biçimde kendiniz de değişik fikirleri arttırabilirsiniz.

Farklı Salon Tasarımları

Farklı Salon Tasarımları

Farklı Salon Tasarımları

Farklı Salon Tasarımları

Farklı Salon Tasarımları

Farklı Salon Tasarımları

Farklı Salon Tasarımları

Farklı Salon Tasarımları

Farklı Salon Tasarımları

Farklı Salon Tasarımları

Farklı Salon Tasarımları

Bir cevap yazın