Farklı Rustik Perde Modelleri

Rustik perdeler gün geçtikçe popülerleşiyor. Bunun sebebi bence özellikle konutları daha rahat gösterdiklerindendir. Ayrıca yatak odaları için rüstik perde kullanıldığında ve zorunlu desenleri ve püskül gibi süslemeleri de bitirdiğinde sabahları kendinizi çok mutlu sezmenizi de sağlıyor. Sizler de yalnızca perdelerinizi rüstik perde yaparak bu mutluluğu ve huzuru istiyorsunuz ancak herkeste bulunan o rüstik perde modelleriyle işinizin olmayacağını mı düşünüyorsunuz? O zaman değişik rustik perde modelleri ile karşınızdayız. Değişik rüstik perde modelleri sayesinde hem bu mutluluğa erişeceksiniz hem de başkalarının konutlarında olmayan nerdeyse kendi konutunuza özel rüstik perdeleriniz olacak. Bu stil değişik modelleri seçerken kullanacağınız odanın stili ve seçtiğiniz ana renk oldukça ehemmiyetlidir. Odanın tamamıyla geçimli olmasını basitlikle sağlayabilirsiniz.

Farklı Rustik Perde Modelleri

Değişik Rustik Perde Modelleri

Değişik rustik perde modelleri özellikle tül perdede fark ediyor. Değişik rüstik bir perde istiyorsanız o zaman netlikle tül perdenizi baskılı ve desenli olan bir model seçmelisiniz. Bu biçimde oldukça güzel biri görüntü elde edeceksiniz. Galerimizden misal vermek gerekirse sarı ve beyaz perdenin üzerinde asılı olan çiçek desenli rüstik tül perdeye bir göz atın. Perdenin kendi yapısının da ince tül gibi olması çiçekli tül desenli perde de oldukça değişik ve güzel durmuştur. Ancak böyle ince perdeleri kullanırken dikkat faktörüz gereken birkaç nokta bulunmaktadır. Misalin bu perdeler ince olduklarından dolayı yatak odasında kullanılmazlar. Şayet davetliler geldiğinde oturma odasında uyuyorlarsa ve oturma odası çok ışık alıyorsa orada da kullanılmazlar. Bunun sebebi ışığı çok geçireceği için yatarken sizi ya da davetlinizi rahatsız edecek olmasıdır. Rustik perdeleri biz genellikle yanlardan yakalattığımız modeller olarak öğreniriz. Ancak değişik rüstik perde modellerine bakınca yapmamız gereken daha çok alttan yukarıya dayanan perdeler olmalı. Güneşlik olan ana perdeyi bu modelden seçebilirsiniz. Oldukça güzel görünecektir. Misal olarak yeniden görselimizde bulunan dikine sarı çizgili modelleri gösterebiliriz. Bu modelin çizgileri dışında kalan renkleri beyaz ve krem arasındadır. Bu sayede sarı altın gibi parlayan renklerle oldukça güzel olacaktır. Ayrıca bulunduğu duvarı da oldukça güzel gösterecektir. Şayet bu perdeyi içeriye doğru açılan balkon kapınızın sırçanızı örtmek için alıyorsanız ya da içeri doğru açılan bir sırçanız varsa nasihat etmiyoruz. Bunun sebebi kapıyı ya da sırçayı açmak istediğinizde perde tamamen çekilmeden bu operasyonu yapamayacak olmasınızdır.

Farklı Rustik Perde Modelleri

Değişik ve Vintage Rustik Perdeler

Rustik perdeler de vintage tarzına uygun olabilirler. Misalin dörtlü görselimizde bulunan sarı beyaz tüllü modelde de gördüğünüz gibi rüstik perdede fırfırlar da kullanılabilmektedir. Özellikle o modele baktığımızda hem güneşliğin hem de tülün fırfırları olduğunu görüyoruz. İlk anlattığımız perde rüstik gibi bu modelde de ince kumaşlar kullanılmıştır. Ayrıca bu modelde hem sarı hem de beyaz kullandığımız için oldukça sarih renkli bir modeldir. Bu surattan çok ışık alan aynı zamanda yattığınız odalarda kullanmanızı nasihat etmiyoruz. Ancak mutfak gibi odalarda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Rustik perdelerde değişikliği sadece kumaş ve desenlerde değil perdenin takma yerinde de kullanabilirsiniz. Kırmızı çiçekli beyaz modele baktığınızda ray başlığına bağlamak için perdenin üzerinde geçirmeli milleteler yerine kurdeleler bulunmaktadır. Kurdele yaparak rüstik perdenizi asabilmek oldukça şahane bir fikirdir. Bu değişik perdeyi gören herkes oldukça çekemeyecektir. Aynı zamanda perdede bulunan kırmızı çiçekler sayesinde oldukça vintage bir görünüme de sahip olduğunu söylemememiz gerek. Bu perde modelinin kumaşı kalın olduğu için çocuk odası ya da yatak odası gibi karanlık istediğiniz her odaya rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Farklı Rustik Perde Modelleri

Farklı Rustik Perde Modelleri

Farklı Rustik Perde Modelleri

Farklı Rustik Perde Modelleri

Farklı Rustik Perde Modelleri

Farklı Rustik Perde Modelleri

Farklı Rustik Perde Modelleri

Farklı Rustik Perde Modelleri

Farklı Rustik Perde Modelleri

Farklı Rustik Perde Modelleri

Farklı Rustik Perde Modelleri

Farklı Rustik Perde Modelleri

Bir cevap yazın