Farklı Mumluk Dekorları

Bir ışık kaynağı olarak karşınıza çıkan günümüz insanları tarafından çok fazla seçim edilen bir mahsuldür. Mum yavaş yanan maddelerden oluşmaktadır. Mumlar genellikle silindir. Kare ve dikdörtgen biçimlere sahiptirler. Aynı zamanda bireyler istedikleri modelde mumda yaptırabilirler. Yapılan bu mumlar daha önceki zamanlarda aydınlatma emeli ile kullanırken şimdilerde konutlarda süsleyici emeli ile kullanılmaktadır. Aynı zamanda bu mumlara ait birde mumluklar bulunmaktadır. Mumların konulduğu bu mumluklar genellikle konuttaki eşyalar ile geçim içinde olacak biçimde kullanılmaktadır. Bu sayede bir hayli konut da ya da başka mekânda değişik mumluk dekorları ile karşılaşabilirsiniz.

Değişik ve Şık Mumluk Dekorasyonları

Mumlar ilk olarak 1867 senesinde ışığa lüzum dinlendiği için üretilmiş bir mahsuldür. Bu mumların imalinde genellikle jel parafin kullanılmaktadır. Bu jel parafinler ise petrolden üretilen sağlam ve yanmaya dayanıklı maddelerdir. Bu mumların yanma süresi oldukça uzundu. Bu sebeple sizler istediğiniz zaman yakıp istediğiniz zaman söndürebilirsiniz. Aynı zamanda bu mumlar dekorasyon ve aydınlatma mevzusunda aynı anda kullanılan bir mahsul haline de gelmeyi muvaffak olmuştur. Değişik mumluk dekorları sayesinde konutunuza ayrı bir hava katabilirsiniz. Ayrıca mum ve mumlukları konutunuzda, kefelerde, iş yerlerinizde ya da lüks lokantalarda kullanabilir ve aralıksız olarak karşılaşabilirsiniz. Günümüzde mumlara olan alaka oldukça çoğaldığından çok fazla çeşitte mumluklar ve mumlar planlanmıştır. Genellikle her konutta ya da her mekânda bulunan tealight olarak adlandırılan ufak mumlar beyaz renklerden oluşmaktadır. Bu mumlar genellikle tekli satılmak yerine bir kolinin içinde 50 tane olmak üzere satılmaktadır. Aynı zamanda bazı mum çeşitleri ise tekli olarak satılmaktadır. Bu mumlar bazen silindir biçiminde olup değişik bir mumluğun içine konulur. Ayrıca bazı mumlara ise değişik maddeler sayesinde ayrı bir koku katılır ve mumu yaktığınızda etrafa ayrı bir hava ve koku katabilirsiniz. Bu mumlar genellikle şamdan stili mumluklara konularak kullanılır. Bu sayede özel yemekler de sene dönümlerinde sıklıkla kullanılır.  Değişik Mumlukların Özellikleri Konutlarda ya da başka mekânlarda kullanılan mumlar değişik mumluk dekorları sayesinde oldukça popüler hale gelmiştir. Fakat maliyet ve özellik mevzusunda herkes tarafından merak edilmektedir. Bizler de sizler için bazı araştırmalar yaparak bazı neticelere eriştik İşte o neticeler;

 • Ahşam mumluk modelleri % 100 natüreldir ve ağaçlardan el emeği olarak yapılır. Bu mumluklar yapılırken oldukça dikkatle yapılarak zımparalanır. Aynı zaman da deforme olmaması için organik ahşap gözetici kullanılır.
 • Özel günlerin bırakılmaz öğesi olan şamdan mumluklar genellikle metalden yapılır. Bazı vaziyetlerde parlak taşlar ile süslenebilir. İnce ayrıntılar ile el emekçili kullanılır. Bu şamdanların üzerine genellikle uzun silindir mumlar konulur.
 • Farklı Mumluk Dekorları

  Farklı Mumluk Dekorları

  Farklı Mumluk Dekorları

  Farklı Mumluk Dekorları

  Farklı Mumluk Dekorları

  Farklı Mumluk Dekorları

  Farklı Mumluk Dekorları

  Farklı Mumluk Dekorları

  Farklı Mumluk Dekorları

  Farklı Mumluk Dekorları


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir